| Coco_5217 a întrebat:

Buna membrisori!
Pe data de 26 iunie am postat o intrebare unde va spuneam ca mi-a intarziat menstra cu 3 zile, in urma unui act sexual, venindu-mi pe 29! Am crezut ca am scapat de griji. dar luna trecuta nu mi-a venit deloc, deja mi-a intarziat cu 2 saptamani si tot nu sunt semne ca imi va veni curand!
De fapt pe data de 28 iulie pentru vreo 2 zile mi-a curs ceva maroniu, dar foarte putin, nu semana deloc cu menstra mea normala...
Ce se intampla?
Imi este foarte frica...
Sanii ma dor, dar nu ca inainte cand preveneau venirea menstrei, de data asta ma dor in jurul sfarcurilor...
Tin sa va spun ca nu am greturi, ameteli sau pofte.nici stari de somnolenta sau alte simptome de insarcinata!
Va rog ajutati-ma!
Dau fundita, dau ce vreti. sad!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa un test de sarcina si du-te la ginecolog. Pari, intr-adevar, insarcinata (semne au numai 40% din femei, asa ca nu te baza pe asta). Oricum, daca nu esti insarcinata, inseamna ca esti bolnava si trebuie sa te vada urgent un ginecolog (marti cel mai tarziu).

3 răspunsuri:
| 4l3x a răspuns:

Un test de sarcina si ai rezolvat, nu mai e nevoie sa ne mai intrebi pe noiwinking

| dydyyyy a răspuns:

Exact asa a patit si matusa mea si s-a dovedit a fi insarcinatahappy

| Coco_5217 explică:

Da, Alex, dar ma gandesc ca poate sunt fete care au trecut prin situatii similare cu a mea. si astept sfaturile lor. Oricum, un test de sarcina dupa 2 luni?! Mai am siguranta ca rezultatul este 90% sigur?