| anonim_4396 a întrebat:

Pina luna trecuta ciclul meu menstrual complet dura 28 zile, insa ultima data a durat 31. Trebuia sa vina pe 16 mai, insa a intirziat pina pe 19. Ultima relatie sexuala am avut-o pe 15 mai. In data de 17 am facut primul test de sarcina, al doilea pe data 1 iunie si al treilea pe 5 iunie. Toate au iesit negative. Nu stiu ce fel de simptome sunt astea, insa ma simt mai obosita ca de obicei si cind fac putin efort ma doare in partea de jos a abdomenului, iar ieri am lesinat in masina. Parca nu simt greturi. Ar putea marca intirzierea de la menstra trecuta o sarcina? Si chiar 3 teste de sarcina nu cred sa minta...

Răspuns Câştigător
| Ekcstsy a răspuns:

Este doar pe fond de psihic iti intarzie si te gandesti la prostii. Cand ai o viata sexuala activa e normal sa iti intarzie chiar si o saptamana. Si da ai dreptate 3 teste de sarcina nu au cum sa minta.

| candora a răspuns (pentru Ekcstsy):

Ce creaza aceasta ''normalitate'' cum o numiti dumneavoastra ca sa intirzie?

| Ekcstsy a răspuns (pentru candora):

Cand spun normalitate nu ma refer la obligatie sa iti intarzie dar este o chestie normala atunci cand ai o viata sexuala activa. Nu ai cum sa iti fixezi ceasul dupa ciclul menstrual al unei femei. De reglat se regleaza doar atunci cand se iau anticonceptionale si chiar atunci exista posibilitatea sa intarzie o zi sau 2. De exemplu prietenei mele i se termina sa zicem pastilele astazi ca sunt doar 21 intr-un blister iar ciclul ii vine maine sau poimaine. Nu sunt de specialitate sa iti dau cauza exacta pentru intarzierea menstruatie dar stiu doar ca acest lucru este normal. Chiar daca sunt barbat nu inseamna ca vorbesc in necunostiinta de cauza. Si din nou pun accentul pe faptul ca 3 teste de sarcina nu au cum sa dea gres happy.

| Ekcstsy a răspuns (pentru candora):

Mersi happy

5 răspunsuri:
| DΣΣΔ a răspuns:

Nu e nimic iesit din komun....ink se regleaza n*o sa vina mereu la akeashi data, uite mamei mele nu i*a venit un an si nu avea nimic, si mie mi*a intarziat cateva zile... atata timp cat ti*a venit esti komplet sanatoasa

| bhlsaknvclfiaBX a răspuns:

Buna cred ca ar fi bine sa te duci la un ginecolog ca sa fi sigura ce se intampla de fapt