| alis86 a întrebat:

Mereu am cate o problema sau alta. Cam delicata de data asta.
Am avut o perioada de abstinenta de 18 luni. La primul contact dupa aceasta perioada m-a durut foarte rau. Am cam fortat penetrarea. De atunci n-am mai avut niciun contact sexual pentru ca simt o usturime vaga in interiorul vaginului, iar la atingere, peretele drept al vaginului pare ca ar avea pielea pliata si se continua cu o dunga care mai mult pare a fi ca o zgarietura. Ar putea fi ruptura vaginala? Ce simptome sunt in cazul unei ruperi vaginale? E dureros? E cu scurgeri? Am programare pentru o cunsultatie luni, dar ma gandesc cu groaza cum am sa-i explic asa ceva doctoritei si ce vesti imi va da. As vrea sa aflu mai multe informatii despre ruptura vaginala, daca ma puteti ajuta. Va multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| trăncănici a răspuns:

N-ai nimic scumpo,ce spui tu acolo,au toate femeile! Fă şi tu sex mai des,că de aia te doare! Să nu uiţi de prezervativ, da? Vaginul nu se rupe aşa uşor! De zgîriat însă, da! Dar plierea şi dunga o avem toate!(Chiar şi doctora)

5 răspunsuri:
| Originalone a răspuns:

Fa sex oral si anal ca e mai sanatos.
Asa nu ramai gravida si te feresti de rupturi, boli.

| Mysteryossa a răspuns:

Nici eu nu cred ca e vb despre o ruptura vaginala, poate te ustura din cauza ca nu sunteti destul de excitati si.uzi.si din acest motiv apare usturimea.si eu am patit asta.iar daca ai stat 18 luni fara.e normal sa te doara

| trăncănici a răspuns:

Mersi pentru. fundiţă! Ai grijă pe viitor, da?

| AdelinaMe a răspuns:

Ade_is_me este idul meu si iti zic acolo. E bine ca te duci la ginecolog. Da cand faci sex pentru prima data ti e rupe himenul si iti curge sange si te usutra un pic. Apoi o sa fie ok la partidele de sex

| andreeabdr a răspuns:

Dupa parerea mea nu este o ruptura vaginala