| Ioanaaaa1234 a întrebat:

Daca se poate sa ma ajute cineva cu un raspuns la intrebarea mea, nelămurirea mea mai exact. In zona deschiderii vaginale exista o piele elastisca de dimensiuni foarte mici ca un mic elastic de păr(ca sa ma exprim sa înțelegeți) cumva jenant si usor dureros la atingere. Țin sa mentionez ca primul contact sexual a fost acum cateva luni si acest țesut de piele era acolo fara vreo schimbare in urma contactului sexual asta in caz ca ar avea vreo însemnătate sa precizez

6 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Un control ginecologic ar fi cel mai indicat. take care

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil sa fie o simpla veruca genitala de tipul filiform care este provocat de Virusul Papiloma uman (HPV = Human Papilloma Virus). Negii filiformi apar in cazul in care se produce un contact sexual cu o persoana infectata cu acest tip de virus HPV, care este contagios. Negii filiformi se transmit/raspandesc foarte usor prin contact direct cu pielea, mai ales in cazul in care acel fir de piele este rupt. Negii care fac parte din aceasta categorie nu sunt cancerosi, insa pot provoca un anumit disconfort, chiar si doar vizual. Este indicat sa te prezinti la o consultatie ginecologica. Multa sanatate!

| Ioanaaaa1234 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc, da ma voi prezenta si la o consultatie ginecologica dar am vrut sa citesc cateva sfaturi sau idei de la femei care ar putea avea aceeasi problema ca mine

| Goete a răspuns:

Poti trimite poze?
Si spune si intrebarea.

| Ioanaaaa1234 explică (pentru Goete):

Intrebarea mea este daca e normal sa fie acea piele ca un elastic in zona deschizaturii vaginale

| Goete a răspuns (pentru Ioanaaaa1234):

Si poze?