| anonim_4396 a întrebat:

BUNA! merita sa ma'i stai linga o persoana care iti spune ca daca o sa va despartiti isi pune capa zilelor?

Răspuns Câştigător
| ghiCIne a răspuns:

Nu. Incearca doar sa te manipuleze cu asta.
Trebuie sa te gandim uneori si la fericirea noastra. El daca te iubeste atat de mult, ar putea face si el un sacrificiu, sa te lase sa alegi. Daca tu consideri ca nu merita sa continuati, atunci asa o fi. Pentru ca sentimentele trebuie sa fie reciproce. Nu poti fi cu cineva din mila, aia nu e dragoste.
Dar daca te-ai gandit la o despartire, nu o face dintr-o data. S-ar putea sa fie prea brusc pentru. el. Vedeti-va mai rar, vorbiti mai putin. si pe parcurs se va raci si relatia.
Despartiti-va amical, dc nu?

5 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

Trebuie sa-i axplici mai frumos persoanei ca daca chiar te iub, trebuie sa te lase safii fericit,chiar daca fericirea ta se afla la altcineva,si ca daca se sinucide, tu vei fi si mai nefericit, iar daca vrei poti continua sa ai o relatie de prietenie cu acea pers ca sa nu se simta data la oparte dintr-o data din viata ta

| Awesom a răspuns:

Draga,asta se numeste santaj emotional.Eu nu cred ca va face asta e lasitate acest lucru

| cargodrive a răspuns:

Stai calma.nu merita dar trebuie sa te gandesti la el.pentru ca daca il iubesti atunci.veii suferi. sad

| albertosso a răspuns:

O sa iti doresti sa il revezi si sa ii spui ca iti pare rau pentru ce s-a intamplat...si vei realiza ca nu poti...

| cornea a răspuns:

Da merita, nu trebuie sa te gandesti la tine ci la el k daca isi pune capat zilelor o sa ti para rau la urma!