| andreean a întrebat:

mi-a intarziat ciclul 16 zile aproape, dar nu am nici un simptom de nici un fel, nici de sarcina, nici de menstruatie, desi de mai bine de jumatate de an l-am avut regulat, si acum deodata nu mi-a mai venit. care o fi cauza?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Stai tu linistita. Sunt cauze naturale. Iti poate intarzia si cateva luni.

4 răspunsuri:
| Summer a răspuns:

Fa un test de sarcina!

| alex9109 a răspuns:

Mare atentie, ciclul devine neregulat dupa ce te regulezi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este vorba de o dereglare intervenita in functionarea glandelor endocrine ceea ce implicit ti-a provocat si o anumita dereglare a activitatii hormonale. Daca se va prelungi aceasta stare de lipsa a menstruatie o perioada de peste 1 ciclu menstrual, inseamna ca s-a instalat amenoreea secundara si in acest caz consultatia ginecologica cat si endocrinologica devine necesara deoarece amanarea investigatiilor ar putea sa agraveze si mai mult factorul care a provocat proasta functionare a glandelor tale endocrine. Raspunsul dat de godyx este gresit sau mai bine zis imbecil. rolling on the floor

| andreean explică:

Multumesc mult