| Andreea9222 a întrebat:

Luni noapte spre marti am avut un contact sexual neprotejat. Duminica ar trebui sa îmi vina menstruația. Întrebarea mea este dacă cumva am rămas însărcinată îmi va mai veni menstruația săptămâna aceasta sau voi vedea ca întârzie de abia luna viitoare? În aceasta situație la cât timp de la contact as putea face un test de sarcina pentru a fi cât mai concludent?
Mulțumesc mult

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ar trebui sa iti vina daca ai ramas insarcinata.

| MValentin a răspuns:

Din punct de vedere logic, odata ce ai rămas însărcinată si spermatozoidul a fecundat ovulul, menstruatia nu ar trebui sa mai fie prezenta.

| tusha a răspuns:

Du te si ia ti pastila aia de 72 de ore rapid rapid

| SoHappy a răspuns (pentru tusha):

Nu recomand! E o bomba hormonala. Observ cu tristete ca tot mai multe fete se culca pe o ureche bazandu-se pe aceasta pastila care face mai mult rau decat bine

| tusha a răspuns (pentru SoHappy):

Decat avort mai degraba o pastila.

| SoHappy a răspuns (pentru tusha):

Decat avort sau pastile, mai bine prezervariv.
Nu are contraindicatii

| SoHappy a răspuns:

Numai doctori pe aici
Sunt cazuri in care unele femei au menstruatie si in luna a treia de sarcina

| Armyanka a răspuns (pentru SoHappy):

Aia nu e menstruatie, este sangerarea de implantare(zis si spotting sau nidatie) care este relativ mai redusa in flux si curge foarte putin! nu este la fel ca o menstruatie! multe femei confunda "sangerarea de implantre" sau cum vreti voi sa-i ziceti cu ciclul, dar nu este deloc acelasi lucru. luand-o logic, ciclul NU ARE CUM sa mai vina daca ovulul este fecundat.