| ano222 a întrebat:

Bună mi-am început viața sexuală pe pe 27 luna ăsta nu ne-am protejat dar nu si-a dat drumul în mn.Nu m-a durut f tare și nici nu mi-a curs sânge. Problema e ca de 2 zile mă doare burta. Este normal? Ce șanse sunt sa fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O femeie poate sa ramana insarcinata doar in cazul in care intretine un act sexual neprotejat cu ejacularea spermei in vagin, insa cu o conditie si anume, numai in cazul in care sexual a avut loc in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Simptomele de sarcina in nici un caz nu pot sa apara inainte de 5-6 saptamani din momentul intretinerii sexului, astfel ca durerea resimtita in abdomenul tau acum dupa 2 zile de la dezvirginare se poate considera ca fiind absolut normala deoarece aceasta poate fi urmarea/sa reprezinte de fapt continuarea durerii acumulate in muschii vaginului tau mai ales daca dezvirginarea a fost putin mai lunga. Sangerarea nu se produce/apare in mod obligatoriu in momentul dezvirginarii deoarece acest fenomen nu se produce intotdeauna si statistic este consemnat ca nu se produce la circa 40% dintre fete. Daca sexul a avut loc in perioada fertila dar partenerul este sigur/convins ca nu a ejaculat, probabilitatea de formare a unei sarcini chiar daca este mica nu se poate exclude complet. Daca sexul a avut loc in afara perioadei fertile se poate aprecia ca teoretic formarea unei sarcini se considera ca fiind aproape IMPOSIBILA. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual s-a produs in perioada fertila si nu a ejaculat in tine, sansele de a ramane gravida sunt minime.Simptomele de sarcina nu apar la doua zile de la actul sexual. Aceste dureri de care zici tu, sunt de la actul sexual dur sau prelungit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fac alţii pe 27 februarie, şi eu tot pe scaun stăteam.