| portocaladilie a întrebat:

Mi-am inceput ieri viata sexuala si m-a durut foarte tare sincer, si inca ma mai doare, dar nu foarte tare.:-s a curs ceva sange dar inca mai am. am facut dus, dar degeaba. tot mai curge o secretie maronie, sange.nu tare da inca mai am.de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Amatorii astia big grin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sângerarea după deflorare durează ( maxim ) câteva minute şi, eventual, sunt posibile scurgeri maronii SLABE în ziua următoare ( datorită faptului că se curăţă vaginul de sângele rămas după ruperea himenului ).

Dacă această secreţie maronie persistă, atunci e posibil să te afli aproape de perioada menstruală ( e posibil să-ţi vină menstruaţia mai devreme cu câteva zile )...

Sau, e posibil să fie o problemă mai gravă : o rană pe peretele vaginal, etc.
Dacă secreţia maronie continuă şi azi, sau apare sângerare ( şi nu e vorba de menstră ), atunci e necesar un control ginecologic.

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Te duci la ginecolog, așa e normal după prima partidă de sex!
La câteva zile faci o vizită la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este normal, nu-ţi face probleme!
Dacă vezi că se înrăutăţesc lucrurile, te duci şi vezi un medic.
Te pup!

| Violente a răspuns:

Raspunsurile tale de la majoritatea intrebarilor sunt degradante și batjocoritoare, iti recomand să o lași moale și sa incerci sa fii si tu cat de cat mai serios, nu te văd bine. happy

Răspuns utilizator avertizat
| vivigreen a răspuns:

E complicat sa o faci perfect si chiar sunt rare cazurile in care nu doare nimic, tu acum trebuie sa stai chill ca nu e ceva grav, e ceva normal dupa prima experienta sexuala. Doar daca incep dureriile mari sa mergi la doctor, dar asa e ok. Sper sa nu apara compicatii :*

| ZaRa007 a răspuns:

Trage pe laba si iti revi la normal laughing

| Al3x1991 a răspuns:

Deci ai facut sex dar cat timp daca ai vreo 18-22 de ani mai putin de 4 ore daca ai depasit atunci da asa mi-a spus profu de bio asa a patit si el chica

| dudici0 a răspuns:

Asa e normal..nu-ti fa griji ca nu ai de ce.:*

| Mitu999 a răspuns:

Sall nu e nimic grav e doar cand faci sex prima data am patit-o si eu dar am cautat pe net si mi-a zis ca asa e cand faci sex prima data!