| SperanteSpulberate a întrebat:

mi-am inceput viata sexuala acum 1 luna, si vineri -sambata am avut contacte sexuale neprotejate ( el nu si-a dat drumul in mine, si dupa ce la scos s-a sters bine )luna trecuta mi-a venit menstruatia pe data de 18 ( menstruatia mea nu este regulata) si acum ne aflam pe data de 19 si inca nu mi-a venit, cand am mers la wc am avut in urina ceva rozaliu-rosu, si cand m-am sters tot rozaliu-rosu, si parca in fiecare jumat' de ora imi trebuie la wc.
De la ce poate fi?
Cand am facut dragoste vineri pe data de 15, atunci in timpul actului sexual mi-a curs o mai mare cantitate de sange, iar sambata dupa ce am facut din nou dragoste nu mi-a curs absolut nimic.Pe chiloti de ieri am o secretie vaginala alba -lucioasa, nu miroase, eu asa stiu ca aceasta atunci apare cand trebuie sa vina menstruatia sau nu?
Poate fi o dereglare hormonala deoarece mi-am inceput viata sexuala?
Multumesc anticipat ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Trebuie să te cert puţin! Dacă tot ţi-ai început viaţa sexuală, de ce nu te-ai informat măcar puţin despre aceasta? În afară de faptul că poţi fi însărcinată deoarece metoda coitului întrerupt (cea folosită de tine ) este una eronată pentru că lichidul pre-ejaculator conţine spermatozoizi, te poţi alege şi cu o BTS (boală cu transmitere sexuală )!
Deocamdată, motive mari de îngrijorare nu trebuie să ai, deoarece ţi-a întârziat doar o zi şi plus de asta ai şi menstruaţia neregulată.
Este posibil să fie vorba de o dereglare menstruală sau o răceală.
Dacă îţi întârzie mai mult de o săptămână este cazul să faci un test de sarcină. Chiar dacă este puţin cam devreme având în vedere că utimul act sexual neprotejat a fost pe data de 16, iar un test de sarcină se face la 21 de zile de la contacul sexual, cu urina de dimineaţă pentru acurateţea testului trebuie să scapi de îndoială şi să cumperi un test de sarcină. Costă în jur de 10-15 lei şi îl poţi achiziţiona de la farmacie.

Mare grijă de acum în colo!
Baftă!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba pare o infectie cu transmitere sexuala (daca prietenul tau nu si-a facut toate analize sau le-a facut la un laborator prost).

| Zenithf a răspuns:

De ce vrei sa risti? Ce vei face cand vei ramane insarcinata, vrei ca una dintre primele tale experiente ce implica viata sexuala sa fie un avort?
Nici prezervativul nu este 100%, dar folosit cum trebuie scade mult riscul de a ramane insarcinata. Nu mai zic de BTS.
E viata ta la mijloc, ce-mi pasa mie, dar poate ca tie iti pasa.

| SperanteSpulberate explică:

@Diva34, eu mi-am inceput viata sexuala acum o luna si atunci mi s-a rupt himenul, dar acum de ce mi-a curs? Ca dara a trecut deja mult de atunci si cand am facut dragoste adica vineri nu eram deja virgina.

| Any a răspuns:

Se poate sa fie o dereglare dar cel mai bine ar fi sa mai astepti cateva zile sa nu te panichezi si daca in cazul in care nu iti vine sa mergi la ginecolog. FUNDA!

| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

Te duci la toaleta din cauza stresului, si ti-e frica sa nu ti se intample ceva.Linisteste-te,ia-o mai usor.Nu te speria, nu ai nimic.

In timpul actului sexual ti-a curs sange deoarece te-a dezvirginat.E normal.

Ce iti curge tie acum e o urma de sange, ceea ce garanteaza venirea CM.Mai ales ca ai specificat ca tie nu iti vine regulat.

Nu ai minic.Nu fi ingrijorata degeaba.E totul ok si sper sa ramana asa.Numai bine:*