| chrys a întrebat:

mi-am inceput viata sexuala de mai bine de un an, dar in ultimele 3 luni nu am mai avut nici un contact sexual( partenerul meu a fost plecat din tara). acum 3 saptamana el a venit acasa...si am facut dragoste neprotejat sad, am mai facut neprotejat si inainte. dar niciodata nu am avut nici cea mai mica indoiala. problema este ca acum.se pace sa imi intarzie ciclul cam mult, respectiv 17 zile, si ma intreb de ce...

Răspuns Câştigător
| TąNyą a răspuns:

Poţi fi răcită şi la ovare...

FantaSZy.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

17 zile e o intarziere foarte mare. daca ai noroc, e sarcina. Daca nu ai noroc, e o boala. O intarziere atat de mare in absenta unei sarcini este un semn foarte mare de alarma si impune consult ginecologic cat mai urgent pentru depistarea cauzei, care cel mai adesea este un dezechilibru hormonal sever. Du-te zilele astea la medic. Inainte de consult, fa un test de sarcina din prima urina de dimineata, poate totusi e o veste buna.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Am inteles ca ati facut neprotejat, dar ati folosit metoda coitului intrerupt, sau a ejaculat? Daca a ejaculat, sunt sanse mari sa fii insarcinata. Daca ati folosit metoda coitului intrerupt, de asemenea; datorita lichidului pre-ejaculator, diferenta e ca sansele sunt mai mici. Fa un test de sarcina. Dupa 3 saptamani nu este devreme iar raspunsul va fi cat se poate de clar. Pozitiv sau negativ! Daca scapi de data asta, norocul tau. Data viitoare folositi prezervativ!

pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Un test de sarcina iti raspunde la intrebare!

| TąNyą a răspuns:

Fă un test de sarcină să fi mai sigură. deşi sigur este vorba de o sarcină.

FantaSZy.

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Esti insarcinata, draga mea! Ai facut'o neprotejat, gata, la o sarcina trebuie sa te mai astepti. Fa un test de sarcina sa vezi poate din cauza asta iti intarzie "NEAMURILE"winking

| Annie_3559 a răspuns:

Bunahappy
Aѕнℓєу♥ stii tu sigur ca a ramas insarcinata, i-ai facut tu testul tot?

In legatura cu intrebarea eu zic sa nu te sperii, mai bine fa un test de sarcina, il cumperi de la farmaciethinking, uneori e normal sa m-ai intarzie.
Nu te panica, fa testul!

Bafta:*kiss

| vssmm a răspuns:

Vai oamenilor. Daca ti-a venit menstruatia inseamna ca nu estiinsarcinata.

| sucharina a răspuns:

Cel mai bine du-te si cumpara un test de la farmacie...nu te agita pana nu faci testul se poate(in unele cazuri)sa intarzie dupa o perioada in care nu ai facut dragoste.bafta

| sashareina a răspuns:

I`ati un test de sarcina si te afli.si mie mi-a intarziat aproape 2 saptamani. exista posibilitate sa ai o infectie urinara sau sa fii racita. dar nu trebuie sa excluzi nici o posibila sarcinastraight face

| chrys explică:

Ideea e ca sunt sportiva de performanta...si in acest interval de timp am avut un cantonament de 2 saptamani... posibil sa fie si aceasta o cauza pentru care intarzie?!

| chrys explică:

Am facut testul si e negativ. happy