| Roxxx_7427 a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala pe 08.04 apoi am facut sex pe 17.04 si pe 21.04 de fiecare data fara prezervativ. Imi e frica sa nu fii ramas insarcinata...Mentionez ca nu a ejaculat in mine...a ejaculat pe mine Nu am facut niciun test de sarcina imi e foarte frica. Ma simt putin ciudat, diferit parca sunt ametita, am scurgeri vaginale abundente ar trebui sa imi vina ciclu pe 10.05
Multumesc! Dau funda! :*

9 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Pai pe 17 si pe 21 erai in perioada cred.
E posibil sa ramai insarcinata chiar daca nu a ejaculat in tine.
Si lichidul pre-ejaculator contine spermatozoizi(mai putin, dar contine) e de ajuns unul sa ajunga unde nu trebuie.
Fa-ti un test sa fii mai sigura.

| Madyupsik a răspuns:

E posibil dar cred ca nu poti spune nimic cu incredere pina nu faci un test. Dar mai bine doua la interval de o zi ca sa fii sigura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E posibil. Spermatozoizi exista si in lichidul preejaculator. fa-ti un test de sarcina si protejeaza te de acum

| drhotzu a răspuns:

Am si eu o intrebare si daca imi raspunzi te lamuresc cu tot ce vrei!
de ce fugiti toti de prezervative? voi (tu si cu prietenul tau) de ce nu folositi prezervativul? mai ales la inceput de viata sexuala si la o varsta destul de mica? nu aveti bani de prezervative sau ce? te rog sa ma lamuresti... chiar sunt curios!

| iphone3g16gbH a răspuns:

Doamne! Fetita, exista prezervative si de baieti si de fete, nu sunt scumpe, 7 lei ala de baieti, de ce nu o faceti cu prezervativ sa nu aveti nici o problema?

| Roxxx_7427 explică:

Te voi lamuri...nu e problema de bani sau ceva in genu nu ne-am gandit inainte sa o facem a fost ceva pe moment

| Roxxx_7427 explică:

Aprox cat costa testul de sarcina?

| Roxxx_7427 explică:

Mi-a venit menstruatia pe 20 mai si m-a tinut 4-5 zile.

| zuzuuu16 a răspuns:

Nu vreau sa te critic, dar sincer e doar vina ta ca la 15 ani neimpliniti iti faci griji pentru aceste lucru. Folositi prezervativ, copii, daca tot cautati senzatii tari. Sper din tot sufletul sa nu ramai, desi sunt sanse. Asteapta menstruatia. Nu te ingrijora daca nu iti vine chiar pe 10, la varsta ta poate sa fie neregulata, mai ales acum ca in corpul tau a intervenit o schimbare majora. Ai grija de tine si daca nu iti vine deloc, ia un test de sarcina ca nu e scump. Cel mai bine fa-l dimineata, la prima urina.