| anonim_4396 a întrebat:

Buna :* mi se intampla uneori sa imi curga din vagin ceva lichid alb, si parca ii gel, uneori cand stranut alte ori cand alerg, si am auzit ca asta se intampla cand esti excitata, dar nu sunt cand imi curge. De ex. eram o data afara si fugeam si dintr-o data am simtit ca mi-a curs asa mult. Alte ori are un miros neplacut. Apropo sunt inca virgina si nu ma masturbez si nici nu am fantezii sexuale sau sa ma uit la fime porno.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E secretia vaginala normala. Are miros urat daca nu te speli suficient de des.

| anna01 a răspuns:

Leucoree abundenta.ar fii bine sa te consulte un doctor totusi

| pisicutsa a răspuns:

Un sfat elimentar, pleacă la ginicolog şi nu te stresa. Căci motivul poate fi înţeles din ceea ce se întîmplă la tine zi de zi, nu te enerva, scapă de probleme, căci fata de obicei are dereglări în locul intim, doar cănd sunt probleme, neplaceri, etc.

| smooth a răspuns:

Vaginul este păstrat umed de secreţia mucoasei vaginale incoloră şi fluidă. Cantitatea secreţiei este variabilă.
La ovulaţie, în timpul sarcinii şi ca efect al excitaţiei sexuale, în mod natural, cantitatea secreţiei creşte.
Vaginul fiind un organ deschis spre exterior, bacteriile, ciupercile şi alte microorganisme pot pătrunde cu uşurinţă în interior.
http://www.cono.ro/scurgeri-vaginale/ uiteet aici :)

| aleksy a răspuns:

Este normal. este o secretie vaginala care are rol de a mentine vaginul curat si il fereste de infectii

sper ca te-am ajutat kiss

| ticu a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa-ti faci rost de un iubit si so "comiti" cu el.Si cu cat curge mai mult cu atat mai bine da nu cred ca e normal.Sa ai grija sa nu te masturbezi mai mult de 2 ori pe zi ca mai tarziu o sa dauneze

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Virgina?! Unde?

| valentyna a răspuns:

Daca are un miros neplacut poate ai o infectiewinking... dar ea este normala cand nu miroase urathappyasa ca mai bine iti faci si un contol s vezi daca e ceva pe acolohappy