| anonim_4396 a întrebat:

nici nu stiu cum sa spun asta insa m-am indragostit de persoana pe care o detestam. Din prima clipa in care ne-am vazut si am facut cunostinta ( eu fiind tipa ce-a noua anul acesta ) nu ne-am putut suporta, eram mai ceva ca soarecele si pisica, ia amabili nostri colegi spuneau ca ne iubim in secret si de aceea ne tachinam, iar in ultima saptamana de scoala am inceput sa purtam conversatii normale. De cand am luat vacanta stau cu gandul la el. Ce ar trebui sa fac?!

7 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Este exact ca la magneti, + cu - se atrag. Din punct de vedere psihologic aia este starea de negare a atractiei dintre voi. In mod inconstient voi sunteti atrasi unul de celalalt, doar ca la nivel constient va respingeti.
Daca vrei sa ii dai de inteles ca il placi este simplu. Stai mai mult cu el, razi la toate glumele lui si alte chestii de acest gen. Nu este greu, dar trebuie sa ai grija. Dupa ce i-ai dat de inteles ca il placi este doar o chestiune de timp pana cand iti va da si el acele "semnale" ca te place sau nu.

Be smart and take care.winking

| anonim_4396 explică (pentru LeontinAndrei):

Thanks!

| LeontinAndrei a răspuns (pentru anonim_4396):

Placerea este de partea mea.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E clar.Ia legatura cu el.

| Xenia16 a răspuns:

Ar trebui sa il suni, sa iesiti la plimbare, sau sa vorbiti pe facebook. Cred ca simte si el acelasi lucru pentru tine de vreme ce a-ti inceput sa purtati conversatii normale.

| Johnni3Walk3r a răspuns:

Pai exista si un proverb.Cine se tachineaza se iubeste.Cam asa a fost in cazul tau.Ar trebui sa vorbesti cu el.Sa-ti iei innima-n dinti si s-ai spui ce simti pentru el air daca si el simte la fel iti va spun.Nu este prea greu.Iti urez succes!(Mai departe in dragoste).

| YouLikeThis a răspuns:

Esti cumva din Arad?