| lauraa10 a întrebat:

Buna! Nici nu stiu daca ceea ce voi scrie aici este o problema sau nu… Sunt fata, am 20 de ani si nu am avut pana acum niciun iubit.Ce sa mai zic…nici primul sarut nu l-am avut macar.
Sunt la medicina in anul 1, dar am si timp liber si sunt destul de sociabila, poate putin timida, dar merg la multe petreceri, am prietene apropiate, sunt draguta cu toata lumea, incerc sa arat mereu bine, nu sunt nici grasa, nici foarte slaba si nu vad sa fie o problema fizicul meu.
Totusi niciodata nu m-a invitat vreun baiat la intalnire si nici nu am avut pe cine sa resping (excluzand dubiosii de arabilaughing ) Inainte de pandemie, cand eram in clasa a 11 a, am avut o interactiune cu un baiat dragut din alta clasa, mi se parea ca ma place dupa petrecerea unei fete, dar nu imi scria niciun mesaj si dupa ce ne-am mai vazut prin scoala, incepea sa ma ignore..si dupa oricum a venit pandemia…
Deci nu stiu, treaba asta ma debusoleaza, ma face sa cred ca nu sunt destul de buna si simt ca eu sunt problema si ca o sa raman singura. Plus ca mama ma intreaba de ce alte fete reusesc sa isi faca prieten si tu nu.
Daca aveti un sfat, e binevenit, am simtit ca daca scriu aici si citesc alti oameni, poate ma mai linistesc pentru ca nu mai tin totul pentru mine.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Situatia ta are mai mult avantaje, decat dezavantaje.
Cred ca orice baiat viseaza la o fata care e la prima experienta, chiar daca asta vine si cu lipsa de experienta din partea ta.
Relatiile din adolescenta sunt doar incercari, de obicei foarte departe de ceea ce vom realiza ca ne trebuie in viata de adult.
Daca ai viata sociala si esti draguta, nu e nevoie de mai mult. Trebuie doar rabdare, sa apara tipul potrivit, si sa fii deschisa dialogurilor.
Nu uita sa fii si selectiva, ca e plin de dubiosi si tipi ok dar care vor doar aventuri, desi umbla cu vrajeala.
Nu te-a abordat nici un baiat cu care ai prieteni comuni, dupa ce ati participat amandoi la o iesire?
Pe retelele de socializare, printre mesajele dubioase, se mai pierd si baieti ok, care ar putea corespunde.

14 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu am 29 de ani și sunt virgin.

Problema este că arăt a copil la față și din acest motiv fetele nu m-au băgat în seamă vreodată pe nicăieri.

Am incercat de-a lungul anilor să cunosc fete pe diferite site-uri de socializare precum Facebook, hi5, bășcălie sau Instagram dar mai mult decât un dialog la nivel virtual nu am putut obține.

De asemenea din septembrie 2020 încoace lucrez într-o fabrică pe un salariu lunar de doar 1550 RON.

Nici la serviciu nu am putut să mă împrietenesc cu nici-o fată deoarece nici-una nu m-a băgat în seamă vreodată pe nicăieri.

Eu unul îți doresc mult succes la facultate și în tot ceea ce îți propui și să nu îți pierzi niciodată speranța orice s-ar întâmpla.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca sunt destui baieti pe aici, care sunt nesarutati si fara prietena, poate te lipesi de vreunul.

| mihai69 a răspuns:

Ce sfaturi ai vrea să primești? Nu e nicio strategie pentru găsirea perechii potrivite. Vezi pentru asta "Căsătorie pe nevăzute", care a fost recent la TV.
Dacă e să se întâmple, se întâmplă.
Pe de altă parte, dacă vrei doar ceva fizic... Acum sunt destule aplicații și site-uri care te rezolvă imediat.

| Goete a răspuns:

Stii cum se spune,
DACA VREI CU ADEVARAT, POTI
tot asa Daca crezi cu adevarat, e asa cum crezi
Dar e alegerea ta sa crezi ca nu esti "buna"
Pe de alta parte esti rasista - dar fiecare avem defecte

| VoidEternal a răspuns:

Poate prezenta ta în online e mai redusă, de obicei dulăii ăștia sar pe orice poate să aburească o oglindă. Cum le dai un gram de atenție se adună în jurul tău ca puricii.

Irl e de înțeles cred, mai ales că ești studentă la medicină, de obicei acolo ai nevoie de hiperfocus pe studii, să zicem că anturajul tău e mai puțin preocupat de relații and whatnot.

In ceea ce privește ieșitul cu prietenii și petrecerile, bănuiesc că depinde și de prietenele tale. Dacă ele sunt mai expansive și captează toată atenția atunci poate de asta nu ai fost abordată frecvent.

Dacă îți dorești apropiere și o relație însă, să știi că nu e niciun păcat să faci tu primul pas. Având în vedere mersul lucrurilor în 2022, majoritatea băieților sunt flatați dacă fata e cea care oferă atenție.

| lauraa10 explică (pentru VoidEternal):

In online chiar sunt activa, pun story uri dar nu imi reactioneaza baietii, iar prietenele mele sunt si ele la locul lor.
Multumesc de sfat, o sa incerc sa fac eu primul pas, numai daca as avea cu cinelaughing toti baietii din ce vad sunt ori in relatii ori nu ii intereseaza sa aiba o relatie

| VoidEternal a răspuns (pentru lauraa10):

Hmm... Înseamnă că e ceva anume ce te face sa pari inabordabilă. Poate.
E destul greu sa dai un feedback relevant fara să cunoști foarte bine o persoană. Dar e puțin curios cazul tau. Uite, aici deja ai primit câteva oferte.hee hee

| 1997onur a răspuns:

O sa vină vremea când o sai schimbi fără număr stai liniștiă o sa ai pe cineva sa refuzi atuncia la greu.

| 120bulevard a răspuns:

E de apreciat ca mai exista fete ca tine in ziua de azi luand in calcul faptul ca sunt unele cu 4-5 ani mai mici ca tine care deja au rulaj de km mai mare ca un logan din 2007 care si-a dus veacul facand taxi in Bucuresti. Nu pari tu genul de fata care sa ramana singura toata viata, frumoasa esti, desteapta esti, tanara esti, dar vezi si ce baiat iti alegi, ia-ti si tu unul de nivelul tau si nu te cobori la toti papitoii astia de 50 de kg fara viitor de-i vezi pe tiktok sau mai stiu eu unde, ca apoi o sa regreti si o sa-ti schimbi perceptia despre relatii, iti trebuie un baiat serios, care sa te iubeasca si sa te respecte.

| gogugogugogu a răspuns:

Vei gasi, ai rabdare, toate la timpul lor, nu forta nimic, un iubit nu se obtine/gaseste cu "forta", o persoana compatibila se gaseste greu, nu va fi doar un partener pentru sarutari, atingeri si sex.

| LonelyGuy92 a răspuns:

Ce sfat, pai incearca pe aici sunt destui singuratici, vezi ti-am gasit solutia

| Sorinelz1 a răspuns:

Fii o fată cu demnitate și cat de curând o să apară un băiat.

Nu te vinde ușor, nu te lua după ce se propaga în ziua de azi.

"Ce e val ca valul trece "

Băieții cauta fete cu principii nu fete ușoare dezvirginate de alții pe la 18 ani!

Fii înțeleaptă, educa-te, cauta-l pe Dumnezeu și vei avea succes garantat!

Mentalitatea din lumea aceasta te va distruge.

Pace?

| BlackNotorious a răspuns:

Sunt foarte disponibil... ❤️?

| Gabi989901 a răspuns:

Poate te pot ajuta eu, hai să vorbim cumva în privat, dar nu aici pentru că nu pot că sunt junior și nu mă lasă