| DeeDeea00 a întrebat:

am iesit cu un baiat si nu prea m-am simtit bine, problema este ca lui ii place de mine, deci cum as putea sa-l resping fara sa-l ranesc (este o fire destul de sentimentala )

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ii spui fara ocolisuri ca sentimentele tale fata de el sunt doar de prietenie. Astfel nu va putea sa te acuze ca l-ai lasat sa spere. Consider ca astfel nu ii vei rani mult prea tare sentimentele.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ii spui ca nu este genul tau, si ca vrei sa ramaneti doar prieteni.

| Doub a răspuns:

Ii spui in fata si gata.

| BeckhamRZM a răspuns:

Pur și simplu, îi spui față în față ce ai de spus. Și că nu se poate mai mult, o să o dea în victimizări. Dar, o să treacă!

| iYael a răspuns:

Ii spui ca tu nu simti nimic pentru el si ca vrei sa ramaneti prieteni, ca o sa gaseasca pe cineva potrivit si sa nu fie trist etc.