| loryiii a întrebat:

nici nu stiu de unde sa incep asa ca...Acum vreo 3 luni a inceput sa imi placa un baiat. Eu sunt in clasa a 10-a el a 12-a. Vorbim pe hol cand ne vedem in pauze, dar discutiile noastre se rezumau mereu la buna! ce faci? eram pe cale sa renut la "dragostea mea" deoarece discutiile noastre(oricum mici) se rareau. Eram convinsa ca am trecut peste, dar tipul m-a abordat la sfarsitul unei pauze ( urma sa am informatica si sa raman singura in clasa) cand aud vesnicul buna! ce faci? uimitor discutia continuat, si habarn nu am ce am mai vorbit, dar faza e ca m-a SARUTAT ceea ce a fost incredibil, chiar nu ma asteptam. In fine hai ca scriu un roman aici, idea e ca era joi, si practic asa s-a terminat ziua noastra cu un sarut. Bineinteles urmeaza vineri, cand iar ne sarutam, dar problema e ca nu comunicam deloc, doar imi zice mereu chessti gen"ce bine saruti" sau "doamne ce mult imi place" iar eu am simtit nevoia sa il intreb ce relatie avem, pentru ca nici odata nu am vorbit mai mult de buna ce faci, asa ca ii dau un mesaj dupa scoala si in intreb, la care el imi raspunde nu are timp de relatii. Eu ce ar trebui sa inteleg? Si-a batut joc de mine? Faza e ca eu ma si aprind cam repede laughing si am cam suferit. Ma gandeam numai la zambetul lui dulce buzele lui etc etc.El nu stie ce simt eu. A trecut aproape o saptamana de la cele intamplate si ma mai intreaba cand ma vede pe hol ce am de ce sunt suparata? eu ce ar trebui sa ii spun? cum sa il fac sa inteleaga ca eu NU vreau o relatie fizica ci una bazata pe sentimente? a trecut o saptamana si nu am mai vorbit mai deloc cu el, el e mai prietenos sa zic asa(are multi/multe prieteni prietene aici pun accent pe prietene ).Azi a vorbit cu mine si ma intreba dc sunt suparata? eu I-am zis ca sunt doar trista. Nu stiu cum sa fac cu el. Eu vreau sa fiu cu el pentru ca il plac foarte mult, si chiar tin la el, dar am impresia ca el vrea total altceva...Voi ce parere aveti? Cum sa fac sa am o relatie cu el?

6 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Doamne! eu zic sa il lasi ca baiatu e un mare "derbedeu" cum s-ar zicelaughing.Nu, acum pe bune nu te mai lasa influentata de el pentru ca e clar ca vrea sa profite de pe tine si isi cam bate joc.Acum ma intreb ce o fi fost in capul tau de l-ai lasat sa te sarute, o fata are demnitatea ei si nu trebuie sa se lase asa usor in bratele unuia pentru ca ...intelegi tu. Daca baiatu' nu vrea o relatie atunci e clar ca si-a batut joc de tine+ ca inca nu imi vine sa cred ca tu mai vrei o relatie cu elstraight face.Nu te mai "aprinde" asa usor si lasa ca mai sunt baieti.Multa bafta si nu mai lasa baietii sa te sarute din seninhee hee

| Liliana1981 a răspuns:

Eu cred ca e spre binele tau sa NU fii cu el pentru ca nu o sa ai decat de suferit. Oricum baiatul ti-a spus ca nu vrea o relatie. Si acum, serios, de ce ar vrea cand poate sa fie singur si sa aiba atatea amice pe care sa le sarute cand are chef. Asta e sfatul meu dar tu fa ceea ce simti.

| Isabella95 a răspuns:

Mai bine lasa-l pana nu ajungi mai departe pentru ca atunci vei suferi si mai mult, imagineaza-ti ca o sa faceti sex si dupa el o sa fie indiferent, intre voi nu e o relatie te vei simti ca o "carpa folosita" scuze de expresie dar este adevarat daca el vrea sa fii prietena lui sa se afirme cu tine e normal sa ajungeti unde vreti dar nu asa aventuri sau chestii...nu e baiatul potrivit evita-l pana nu e prea tarziu

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Fetele au dreptate eu sunt baiat si azi am facut 14 ani, si vad zilnic la scoala cum decurg relatile celor lanti colegii, se saruta tot timpul si el o pipaie mereu aastai in ziua de azziii totul numai la sex si porcari, eu sunt crescut de bunica si bunicu si acum adopt o atitudine de adult nu de un baiat obsedat de filme porno sau sex, eu pun bazele pe sentimente nu pe invatisare sau forme sau pozitie materiala.sa trecem acu la tine, chesti e ca el vrea de la tine sa faceti sex si atat sa te puna in colecta lui de cuceriri, tu fii fata constincioasa si nul mai baga in seama si cauta sa-ti faci cu un baiat care sa te iubeasca o relatie bazata pe sentimente nu pe sexx si etc. bafta

| Isbasescu_Mirabella_1999 a răspuns:

Am fost si eu cu nu baiat asemanator, dar crede-ma ca nu s-a terminat cu bine ( adica ne-am despartit ). eu iti sugerez sa nu fi cu acel baiat si cred ca te vrea doar pentru corpul tau! a fost doar o parere, dar faci ce vrei!

| AlinnaS a răspuns:

Se vede ca baiatul nu-ti prea da atentie, doar vroia cv sai treaca si lui mai repede timpul, si plus nu te cunoaste, daca nu ati vorbit mai deloc nici macar nu trebuia sa te lasi sarutata de el, chiar daca-ti place asa multpuppy dog eyeslasa timpul sa treaca si daca chair iti place de el, vorbeste cu el si spune-i sa va cunoasteti mai bine... daca baiatu nu vrea relati stabile, mai bine lasa-l cu viata lui, si tu cu a ta, sa nu ajungi la altceva, dupa o sa suferi.