| anonim_4396 a întrebat:

Buna, nu am făcut sex niciodata, am avut jucării sexuale, am avut un vibrator mic pe care mi l-am bagat prima data, a curs puțin sange dar nu am dat importanță, am zis ca poate trebuie sa imi vina menstruația. Iubitul meu m-a intrebat daca sunt virgină iar eu i-am spus ca da, când vom face dragoste ma voi face de râs fiindca nu sunt virgină, m-am dezvirginat cu jucaria? Ajutați-ma va rog

28 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca e incepator nu isi va da seama

| Violleta2022 a răspuns:

Iubiti nu-ti cer camasa, dar soacra ti-o va cere la nunta, sa vada daca mai esti fata mare sau nu.

| steamrogue77 a răspuns (pentru Violleta2022):

O mizerie de traditie fara sens.

| Violleta2022 a răspuns (pentru steamrogue77):

Daca a facut sens pentru sute de ani aceasta traditie, se pare ca inca face sens pentru cei credincisoi care vor sa se asigure ca iau in casatorie o "fata mare", virgina, neincepuita si neterfelita.
Pentru unii conteaza atat de mult ca-s dispusi sa ajunga la divort sau despartire daca fata nu poate dovedii ca a fost virgina in noaptea nuntii.

Inca mai sunt stiri internationale cu nu stiu ce frumusete de fata isi vinde virginitatea pentru 1mil de dolari, sau sute de mii de euro.

ia uite aici:
https://www.libertatea.ro/......ea-1790681

https://www.digi24.ro/......uro-830804

| steamrogue77 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce spui tu sunt povesti, se rup fetele in ga.oz de la 13-14 ani, asa se facea si in trecut, doar ca in ascuns, acum totul e pe fata.

| Violleta2022 a răspuns (pentru steamrogue77):

Ia de citeste baiete, ca nu-s povesti, sunt mentionate in publicatiile de mai sus.
Ti-as da si publicatii starine, dar nu stiu cat de bine intelegi engleza.

| steamrogue77 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce spui tu sunt cateva cazuri izolate, exceptia doar intareste regula.
Probabil ca si tu te incadrezi in categoria mentionata de mine si din cauza asta te aprinzi pe aici.

| Violleta2022 a răspuns (pentru steamrogue77):

Nu ma cunosti si vorbetsi prostii!
Sunt maritata si am copii adulti deja. Am un sot minunat si sunt fericita alaturi de omul ales.

| mihai69 a răspuns:

Nu e o rușine să-i spui că te-ai jucat cu fofo și e posibil să te fi DEFLORAT (NU dezvirginat, cum eronat mai spun unii).
Dacă vrea musai să vadă sânge pe cearceaf, bagă-ți o compresă sterilă îmbibată în ceva sânge de găină. Sau alegi a doua zi din ciclu să faci sex cu el...

| sofisis a răspuns:

Fereasca....inca se mai "poarta" tampenia asta de obicei si la alta lume in afara de tigani?
Fi sincera cu el si spune-i exact ce s-a intamplat

| blackann a răspuns:

Deci violetta a plecat in Australia din satra, am inteles.
daca ei i-a cerut soacra o camasa...ok, useful info about violetta. :-X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pierderea virginității se consideră atunci când penisul este introdus în vagin, prin penetrare.

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți pierde virginitatea și dacă introduci obiecte contondente, dar biologic să zic așa e cum zici tu

| anonim_4396 explică (pentru Paracetamol0lol):

Teoretic eu dacă mi-am introdus penisul in gaura de la aspirator înseamă ca m-am dezvirginat? Sau mi-am introdus un castravete în fund, înseamnă ca m-am dezvirginat anal?

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru anonim_4396):

Băi omule mă refer că himenul îl poți rupe cu jucăriile sexuale deci practic ești dezvirginat să zic așa

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu penisul ai dezvirginat aspiratorul.
Sau probabil l-ai violat dacă el n-a fost de acord. laughing

| MrMishu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca nici tu nu ai facut vreodata.

| anonim_4396 explică (pentru MrMishu):

Poate știi tu mai mult. Poate ai stat cu ochii băgați la mine în chiloți și eu nu am observat asta. M-ai urmărit cu lumânarea. Wow. Românul din ziua de azi. Când calul moare de drum, prostul de grija altuia. Tu aici nu ești calul, din păcate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing
Cui ii pasa daca ai sau nu himenul? E un fleac asta. Intrebarea e idioata, al tau mascul daca te adora asa tare nu o sa comenteze despre acest aspect.

| GeorgeCazan a răspuns:

Te-ai deflorat cu jucăria. Dezvirginare e când îți lași prietenul să-ți bage penisul în vagin(prima dată), fie că se mai rupe ceva himen (dacă mai e ceva de rupt), fie că nu. Nu trebuie să curgă sânge. Dacă vrei poți să îl convingi, ii spui ca e dureros, să o lase mai moale, cu penetrări ușoare, etc. Hai ca ești fată deșteaptă (sper); te descurci tu.

PS: Și neapărat utilizează prezervativul.

| fatatafrumoasa24 a răspuns (pentru GeorgeCazan):

Da, dar la cămașă va curge sange?

| GeorgeCazan a răspuns (pentru fatatafrumoasa24):

Nu înțeleg. Ce cămașă?
Lasă naiba sângele. Dacă ai himenul rupt, te poți bucura de o primă partida cum nu au avut multe fete (prima dată); bine aici ține și de băiat, dar dacă și la el e prima dată mai puține șanse sa experimentezi tot.
Aici ar fi și avantajul tău, dacă e și la el prima dată. Poți evita ușor întrebările de după. Ii spui ca te ustura, doare, etc. Nu toate la toate fetele curge sânge la primă penetrare. Deflorarea se poate face și făcând ciclism, înot, gimnastica, etc. sau cum ai făcut tu cu introducerea vibratorului. Și până la urmă de ce ți-ar fi rușine ce nu sângerezi la primă partidă de sex?

| Konstantinos99 a răspuns:

Poti sa ii spui direct lui ce ai facut in privat, va intelege, pentru ca asta nu este pierderea virginitatii, chiar si un medic specialist poate confirma Dar spune-i!

| ndrxw22 a răspuns:

Ghinion

| Lambruzau a răspuns:

Cu ce sa te ajutam? Daca nu ai invatat nimic la anatomie acum e prea tarziu.
Eu ma mir cat esti de naiva, pe bune!
De ce nu ai intrebat-o pe mama ta inainte de a folosi dildo cel mic?
Ce sunt frasuielile astea de pitipoance inocente…..help, help me!
De excitarea si orgasmul clitoridian nu are rost sa te intreb daca stii!

| Geo1987 a răspuns:

Adevărul tu îl știi. Doar sa poți accepta faptul ca el nu are încredere ca ce ai spus e adevărat după ce îți va "consulta" zona.

| fatatafrumoasa24 a răspuns:

Menționez ca poate vrea sa facem cămașa.

| CosminPadurean a răspuns:

Cel mai bine este sa fi sincera cu el si nu ti se va intampla nimic. Ii spui ca ai vrut sa vezi cum este sa te joci cu astfel de jucarie