| UPSLove a întrebat:

Nu de mult am facut dragoste cu prietenul meu si ma cam sperie ceva: inainte cu vreo 2-3 zile de a face-o el s-a masturbat iar acum nu stiu daca este posibil sa raman insarcinata pentru ca nu stiu daca i-a mai ramas pe penis sau nu. nu am facut-o protejat.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza cand s-a masturbat. Cu certitudine lichidul preejaculator contine intotdeauna spermatozoizi. de aceea, coitul intrerup este o metoda de contraceptie strict rezervata cuplurilor stabile in viata carora un copil n-ar fi o problema, stiut fiind ca are un risc marisor de sarcina (4-27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gaseste femeia).

| Sara2 a răspuns:

Oricine stie ca sexul neprotejat poate duce la o sarcina

| JustMe47 a răspuns:

Cet de nespalat sa fie, sa nu se spele 3 zile... laughing

| ChristinaDeath a răspuns:

Daca e pe bune, nu ar trebui sa faci copii. duci prostia mai departe si nu e bine.

Răspuns utilizator avertizat