| anonim_4396 a întrebat:

Nu demult va intrebam cum sa uit un baiat cu care nu am mai vb de ceva timp(mai detaliat in intrebarile anterioare). Ieri insa avea el la status link-ul de la un joc si eu mi-am facut si eu cont sa vad ce e. Dar la un moment dat era cev avb de bani nu stiu ce si cum nici nu stiam sa il joc voiam sa il dezactivez dar nu gaseam asa ca m-am hotarat sa il intreb pe el. Mi-a raspuns, de fapt m-a intrebat de ce vreau s ail dezactivez dupa mi-a explicat el pe acolo si mi-a mai pus si smile-ul asta ::-p eu i-am multumit si gata. Sincer no ma asteptam sa imi raspunda. Daca mi-a raspuns inseamna ca nu e suparat pe mine sau.,? pentru ca nu stiu ce sa mai cred.Cand o sa ma intalnesc cu el prin liceu ce sa fac sa incerc sa ii evit privirea ca de obicei sau sa il privesc si poate vb din nou, mai ales ca pe mess mi-a raspuns. ce pareri aveti?

2 răspunsuri:
| simona_3709 a răspuns:

Nu cumva ce simti tu acum se numeste obsesie?
Cred ca te agati de cel mai mic fir de ata si vrei ca firu ista sa te ajute sa urci podul.
Daca vroia sa vorbeasca cu tine, te cauta. Daca vroia ca acum sa redeschida un subiect incheiat de mult continua conversatia, dar se pare ca nu a facut-o.
Nu te chinui singura, lasa in urma trecutul dar ia cu tine toate clipele in care-ai fost fericita. Cat despre liceu. Sti cum se spune "Dupa ce spui adio uiti sa mai spui si buna ". Cel mai bine ar fi sa te uiti la el increzatoare si sa-i spui buna din politete. Daca nu te uiti in ochii lui o sa creada ca umbra lui inca e prezenta.
P. s : Uita-l. Trebuie sa gasesti ceva mai bun pentru tine happy
Numa` bine

| UnZambetTeRog a răspuns:

Daca vrei sa uiti pe cineva inseamna ca te gandesti la el. Eu asa cred.

Poate baiatul era amabil. Poate nu are nici o problema. Depinde si de caracterul lui. As putea sa-ti explic mai multe daca imi povestesti. Daca te intereseaza trimite-mi pe priva happy pup succes