anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am o intrebare. E cumva in continuarea asteia: http://www.tpu.ro/......-sa-o-pun/

Adica...v-as ruga sa o cititi si pe aia, ca sa intelegeti despre ce e vorba aici.

Deci...(splendid inceput), ieri, dupa ce s-au terminat orele, tipul ala m-a luat de o parte si mi-a explicat ca nu are chef de o relatie acum si ca n-o sa fie cu nimeni pentru un timp. Si dupa 15 minute mi-a mai trimis si un mesaj in care mi-a zis ca nu se descurca bine la fazele de genul, m-a asigurat ca tot ce a spus e adevarat si mi-a spus (chiar de doua ori) ca spera sa nu ma supar. A fost foarte dragut cu mine, dar...nu stiu. A fost ca si cum mi-ar fi refuzat ceva, dar nu i-am propus nimic, a aflat pur si simplu ca imi placea de el. Nu i-am raspuns la mesaj, fiindca l-am vazut destul de tarziu, dar voiam sa vorbesc cu el urmatoarea zi. Problema e ca acum crede ca sunt suparata pe el si ma evita (nu e ca si cum vorbeam prea mult inainte, dar macar ne salutam si mai chimbam cateva cuvinte, uneori).

Acum vreau sa vorbesc cu el prin mesaje (chiar voiam sa vorbesc cu el face-to-face, dar am spus deja ca ma evita si oricum asa e mai usor pentru amandoi) si sa ii spun ca nu sunt suparata pe el si ca nu ma asteptam s-o ia asa serios (eu voiam doar sa ma imprietenesc cu el, nici nu eram sigura ca vreau sa fim impreuna)...si, nu stiu cum sa-i spun. Cam ce sa scriu in mesaj? As vrea sa imi si raspunda.

Nu ma pricep la chestii de genul. Cam ce i-ati scrie voi daca ati fi in locul meu?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai lasa-l! Nu-i ultimul tip, oricat de bine ar arata! Lasa-l!