| zKendra a întrebat:

Buna,nu este chiar o intrebare dar este situatia in care ma aflu acum si nu stiu ce sa fac; sunt intr-o relatie de aproape un an cu un barbat pe care il iubesc foarte mult si el ma iubeste la fel dar el este insurat si nu renunta nici la mine nici la ea cu toate ca ei doi nu se inteleg bine.mi-a propus sa ne mutam impreuna dar ma gandesc la ea si ma si pun in situatia ei dar eu oricum nu renunt la el indiferent de gandurile care le am.Nu vreau sa le distrug casnicia(cu toate ca e destul de ditrusa) dar nici sa raman fara el.Nu vreau sa aud comentarii de genul vai esti o curva te bagi intre oameni nu stiu ce pentru ca asta e s`a intamplat iar la inceput nu stiam ca e insurat ca nu ma mai complicam atat.Ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca doresti sa faci ceva, fa 10 pasi inapoi. Eu te cred ca la inceput te-a pacalit si nu ti-a spus ca e casatorit, dar atunci cand ai aflat, de ce-ai ramas? Sa nu pui placa aceea cu " eu il iubesc si de aceea l-am acceptat". Oricum, oamenii tot la fel te vor cataloga, exact asa cum ai sus tu.

| Vix999 a răspuns:

Ce sa faci in legatura cu ce? Vrei sa iti spunem noi ca e ok sa te muti cu el?
Nu este.
1. pentru ca permite-mi sa cred ca tu de fapt habar nu ai ce fel de casnicie au ei. Nu esti cu ei in casa. Iar barbatii mint asa frumos ca ...habar nu ai. Stai tu calma ca nevasta-sa nu stie nici macar de 10 % din problemele pe care ti le insira el cum ca le-ar avea cu eawinking
2. Nu te respecta. Adica vrea sa se mute cu tine si ce...ce urmeaza? Nu mamica.du-te tu intai frumos si divorteaza si dupa vedem cu mutatul.
3. Daca de un an inca nu se poate decide pe cine vrea, iti spun eu : o vrea pe eawinking
4. O relatie inceputa ca relatie extraconjugala nu are sanse mari de supravietuire. Tu ai putea avea incredere in el? Daca vreodata vei auzi din gura lui o scuza pe care acum i-o serveste sotiei ca sa se vada cu tine...o sa crezi ca el chiar acel lucru face sau te vei gandi ca te minte?
Viata de amanta e foarte trista si singuratica... catalogarea se va face fie ca vrei fie ca nu. Exista persoane care si-au petrecut toata viata ca "cea de-a doua".
O sa iti vina la un moment dat mintea la cap si daca el nu va lua o decizie o vei lua tu. sper. Spre binele tau.
Pana una alta, daca tie ti-e bine asa eu nu am de ce sa te judec. Dar te rog nu ne mai vinde noua gogosi de victima gen : " ma gandesc la ea si ma si pun in situatia ei". Daca ai fi facut asta nu ai fi lasat ca aventura asta a ta sa ajunga pana la asemenea cote. O pastrai ca aventura, ca pe o relatie sexuala si atat. Ai stiut ce faci de la inceput asa ca regrete sau alte ganduri de genul sunt atat tardive cat si inutile.
Repet, nu te simti jignita. Eu nu te consider nici curva nici nimic. Te cred ca te-oi fi amorezat. Te consider doar o persoana cu un caracter slab si cu putin respect fata de sine.winking
Cand te bagi intr-o chestie de genul trebuie sa stii foarte bine regulile jocului : fara implicare emotionala. Nici unul din voi nu a avut maturitatea necesara sa intelegeti asta. Vestea buna e ca nu e numai vina ta.
Si daca chiar vrei un sfat : nu te muta cu el atata timp cat el e inca insurat.
Daca sentimentele lui sunt reale..va divorta. Nu ar fi nici primul si nici ultimul.

| pursisimpluAlex a răspuns:

Dar cum se numeste o femeie care sta cu un barbat insurat? sti cum se zice pana nu ridici coada baiatu nu vine deci daca u ziceai NU la inceput numai ajungeai aici. Si tu o sa spui cal iubesti daca il iubeai asteptai sa DIVORTEZE si dupa continuai relatia. a si app nu ai cum sa ma contrazici eu am dreptate happy

| IulianDBI a răspuns:

Ideea este ca trebuie sa renunti, nu o sa renunte el la familie pentru tine oricate ti-ar promite, tu ar trebui sa iti gasesti pe cineva de varsta ta nu oameni insurati, incearca sa uiti de el sfatu meu, stiu ca poate ti se pare imposibil, stiu si eu cum e, dar totul e posibil, mai ales cu ajutorul prietenilor si sa te regasesti in altcineva