| UnOmCuUnPian a întrebat:

Povestea incepe asa. In urma cu o jumatate de an am cunoscut un baiat pe care l-am placut dar nu eram sigura de faptul ca vreau sa ramanem impreuna. Am stat o perioada si ne-am despartit dar ne-am impacat iar. Ori de cate ori am incercat sa renunt la el nu am reusit si m-am reintors la el. Unul din motivele care ar fi sa ma faca sa renunt e faptul ca e insurat ( e de alta etnie. nu vreau sa apara rasism caci nu e cazul ), iar restul vin pe percurs minciuni si multe altele pe care le face dar in ciuda tuturor acestor lucruri nu pot renunta. De cateva saptamani am cunoscut un alta baiat, singurele diferente dintre acestia ar fi ca cel de-al doilea nu e insurat si e putin mai cu capul pe umeri, dar bineinteles o doza de,, golaneala " o are si el. Nu stiu pe care dintre cei doi sa aleg, dupa ce criterii s-o fac, insuratoarea nu ar fi o problema caci am inteles ca a renuntat la sotie si oricum nu prea tine de ea, in fine trecand peste, nu stiu pe care sa-l aleg si cu care sa raman. La primul am inceput sa tin, la al doile ii sunt mai mult recunoscatoare il vad mai mult ca pe un frate, nu stiu ce decizie sa iau. Sunt majora (fac precizarea asta pentru a nu fi considerata postarea unei fetite de 12 ani )

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Alege-l pe al doilea, cu timpul il vei iubi poate mai mult ca pe primul

| IloveME a răspuns:

Ce tie nu-ti place altuia nu-i face!
Nu-s aici sa te judec pentru ca ai o relatie cu un barbat insurat! lasa-l!
Maine se insoara cu tine si tie cine iti garanteaza ca nu iti va face si tie ceea ce i-a facut el acum sotiei sale? iubestete mai mult! nu meriti sa fi a doua roata la caruta!
Iar daca la celalalt chiar nu ti deloc decat ca la un frate, continua sa fi asa cu el!
Eu in locul tau as prefera sa fiu singura! unu insurat, pe celalalt ii iubesc ca un frate! gandeste-te bine si ia o decizie cat mai buna pentru tine!
Dragostea e oarba!

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. uite ce ai scris : iar restul vin pe percurs minciuni si multe altele pe care le face dar in ciuda tuturor acestor lucruri nu pot renunta.
dupa ce ca este insurat, te mai si minte
si uite ce ai scris despre cel pe care l-ai cunoscut ulterior : o doza de,, golaneala " o are si el.
Nu te supara, dar ce esti tu? sperietoare de ciori, papusa de plastic, sau ce?
parerea mea : lasa in urma aceste relatii. ca poti. si te duc amandoua la dezastru.
stai un timp singura, ca sa te regasesti, si sa-ti aduci aminte ce vrei sa faci cu tine, si ce vrei de la viata.
te-am tzucat, si sper sa-ti gasesti drumul drept.

| firefox6 a răspuns:

Eu am 12 ani si scriu mai corect decat tine! (ca dovada am doar acest articol) :-) kiss

| UnOmCuUnPian explică (pentru firefox6):

In primul rand unde sunt greselile mele de ortografie? In al doilea rand, cu acea precizare nu am vrut sa jignesc, ci am vrut sa atrag atentia cu privire la faptul ca sunt fetite de 12 ani care posteaza pe aici tot ce le trece prin cap, iar cu alta ocazie, alte intrebari sunt tratate cu mai putina seriozitate, crezandu-se ca este adresata la baza. Daca te simti deranjata e problema ta, eu nu am vrut sa jignesc, repet!

| diditza23 a răspuns:

Vezi care se poarta mai frumos cu tine...cu care ai fi mai fericita si linistita..in locul tau l-as alege pe al 2-lea pentru ca este mai cu "capulpe umeri"dupa cum ai zis tu.succes! deci gandeste-te cu cine te vei simti tu mai bine pe viitor, care iti ofera mai multa incredere si chiar dragoste :d

| Elena-Roxana_Grigore_1999 a răspuns:

Sincer gaseste pe altul...

| UnOmCuUnPian explică:

Luand-o asa, pe viitor mai bine m-as simti cu primul, sper sa nu ma insel dar simt ca sunt atasata de el ca am putea face multe impreuna dar nu vreau sa ma insel. sunt intr-o situatie cam dificila ce-i drept.