| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat ca iubitul meu e insurat si are si un copil. Nu vreau sa-i distrug casnicia dar nici baiatul nu e de lasat, e frumos si are si bani, ma scoate in oras, e atent cu mine. Chiar nu stu ce sa fac. Ma face fericita, dar tot ma gandesc la sotia lui si cum m-as simti in locul ei.Voi ce ma sfatuiti sa fac in aceasta situatie?

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Cum poţi să iubeşti o persoană care nu are aceleaşi sentimente? Nu poţi să spui că te iubeşte deoarece el nu-şi poate iubi propria soţie şi propriul copil. Să zicem că el nu găseşte linişte sufletească şi cea trupească lânga actuala soţie, dar dacă te-ar iubi de ce nu ţi-a spus adevărul? Sau vrea doar o aventură cu tine, care posibil o fi avut-o de multe ori, şi pur şi simplu pentru el nu înseamnă nimic decât o aventură. Ai aflat că e însurat şi are un copil de la cine? De la el? Dacă nu, e clar că nu e vorba de iubire, cel puţin nu din partea lui. Dacă aşa e, nu are rost să te minţi în primul rând pe tine, dar apoi pe cei din jur.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te sfatuiesc sa te desparti de el cat mai repede

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Eu zic să renunţi. Există şi alţi băieţii frumoşi, cu bani, atenţi ce te fac fericită şi nu sunt însuraţi şi n-au copii.
Succes!

| Satango a răspuns:

Bună!

Pe la început când am citit ai părut o scorpie ( nici baiatul nu e de lasat, e frumos si are si bani, ma scoate in oras, e atent cu mine ) după, ai părut o femeie cu capul pe umeri, serioasă şi matură (Ma face fericita, dar tot ma gandesc la sotia lui si cum m-as simti in locul ei). Prin asta, să vrei sau fără sa vrei ţi-ai arătat două laturi, fiecare persoană le are, EGOISMUL şi BLÂNDEŢEA. Pe o parte te gândeşti la tine, pe o parte la ea ( soţia individului ). Dacă stai cu el doar pentru bani fă-o în continuare, dacă aşa faci tu - dacă vrei să spui ca îl iubeşti, gândeştete bine : Iubeşti o persoană care îşi înşeală propria soţie mai ales propriul copil, de unde şti că nu face/ ar face acelaşi lucru şi cu tine? Ar fi bine să îl laşi în pace, mai bine ar fi să îi spui adevărul soţiei lui să nu stea lângă un mincinos, iubindu-l iar el să-şi bată joc de ea. ( Deşi pare că te bagi în relaţia lor, îtr-un fel aşa este, dar, ai face un bine ). E părerea mea, deşi nu cred că greşesc, acum depinde de tine.
Baftă! happy

| anonimus213454 a răspuns (pentru Satango):

Poate chiar sunt o scorpie. Bineinteles ca ma gandesc la mine. Imi dau seama ce greu e sa fii inselata dar eu ma simt atat de bine langa acest barbat, incat acum o saptamana cand am aflat ca e insurat am zis ca nu conteaza, nimic nu se va schimba intre noi. Dar am cateva mustrari de constiinta. Incerc sa ma scuz: daca era buna, dulce, draguta cu el nu venea la mine; daca nu eram eu era alta. Dar chiar si asa tot ma gandesc la sentimentele ei. Totusi cum pot renunta la ceva ce iubesc in favoarea unei persoane pe care nu o cunosc?

| Satango a răspuns (pentru anonimus213454):

Cum poţi să iubeşti o persoană care nu are aceleaşi sentimente? Nu poţi să spui că te iubeşte deoarece el nu-şi poate iubi propria soţie şi propriul copil. Să zicem că el nu găseşte linişte sufletească şi cea trupească lânga actuala soţie, dar dacă te-ar iubi de ce nu ţi-a spus adevărul? Sau vrea doar o aventură cu tine, care posibil o fi avut-o de multe ori, şi pur şi simplu pentru el nu înseamnă nimic decât o aventură. Ai aflat că e însurat şi are un copil de la cine? De la el? Dacă nu, e clar că nu e vorba de iubire, cel puţin nu din partea lui. Dacă aşa e, nu are rost să te minţi în primul rând pe tine, dar apoi pe cei din jur.

| yumary a răspuns:

Pai sa te desparti de el ar fi cel mai corect lucru. Tu era o amanta pentru el sad Baieti se gasesc la tot pasul si cred ca ar fi bine sa te retragi, ar fi bine mai ales pentru tine kiss
pup si sper ca te-am ajutat

| marry95 a răspuns:

Gandeste-te in primul rand la copil, nu incerca sa ii strici casnicia. Nu incerca sa iti construiesti fericirea pe nefericirea altora pentru ca nu o sa reusesti niciodata asa ceva. Tine minte ca mai devreme sau mai tarziu platim pentru faptele noastre. Daca nu era copilasul probabil era alta situatia dar in cazul acesta eu iti spun sa gandesti rational si nu face niste oameni nevinovati sa sufere. Cu siguranta o sa iti gasesti un barbat care o sa te faca si mai fericita fara sa ai mustrari de constiinta ca ai despartit o familie. Sper sa te gandesti si sa faci alegerea corecta.

| Mariiuta a răspuns:

Intr-o buna zi se va plictisi de tine si se va intoarce la cea care i-a daruit cu un copil si la cea cu care a legat un juramant in fata altarului

| Mariiuta a răspuns (pentru Mariiuta):

Fara "cu " am gresit