| anto22 a întrebat:

Nu inteleg ce pot face... Din copilarie am o amica extrem de buna nu ma inteleg cu nici un baiat cum ma inteleg cu ea suntem aproape toata ziua impreuna, ne intalnim la modeling pentru prezentari, mergem la cumparaturi, iesim in oras, merg la ea, vorbesc vreo 2-3ore noaptea pana adormim, suntem ca fratele si surioara cea mai buna(Prietena mea a devenit foarte geloasa). Problema este urmatoarea amica mea este extrem de frumoasa dar pana acum nu si-a gasit nici un prieten sa fiu eu devina deoarece de la un timp s-a schimbat si este extrem de evident ca se da la mine, Eu as vrea sa fim impreuna dar imi este frica sa nu pierd prietenia de 12 ani in care ne-am inteles super iar cu actuala prietena deja suntem pe punctul de a ne desparti Ce sfat imi dati in legatura cu amica mea sa ii accept prietenia?

4 răspunsuri:
| CocoMexii a răspuns:

Daca va intelege-ti de minune si de atata timp eu zic sa incerci sa ii spui ca tii la ea foarte mult si ca iti doresti sa fi cu ea mai mult decat prieteni daca si ea e de acord happy Poate tu esti baiatul pe care il asteapta si nu a avut curaj sa iti spuna happy fa tu primul pas Bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicarea este cl mai bun condiment pentru voi, de repect nu-ti mai zic daca spui ca va stiti de 12 ani, spune-i ce ai pe suflet si vezi ce-ti raspunde, dar ai grija sa n-o lasi si pe ea ca si pe aceasta,o sa pierzi mult mai mult, inercarea moarte n-are, succes!

| DuRR3xX a răspuns:

Ii dau dreptate Yoanei, daca tu nu faci primul pas si nu face nici ea atunci s-ar putea sa muriti prostilaughing. Incearca sa o iei usor si sa-i spui incetul cu incetul, de genul: fiind ca suntem prieteni de atata timp te pot intreba ceva, si chestii din asteawinking. Hai bFtbig grin.

| mickymypuppy a răspuns:

Pai din cate am inteles din textul tau ar trebui sa-i spui DA fara sa stai pe ganduri.