| legallyblonde a întrebat:

Am si eu nevoie de o parere. Ma aflu intr-o situatie trista dar si amuzanta pe de-o parte. La iarna plec la munte pentru a-mi petrece Craciunul si Revelionul cu un grup de 8 prieteni din liceu. Toate bune si frumoase pana aici, numai ca prietenia noastra e cam ciudata. Suntem 6 fete si 3 baieti: eu, prietena mea cea mai buna, baiatul de care ii place ei si cu care am fost eu timp de cateva luni fara ca ea sa afle, prietena actuala a acestui baiat, cu care m-a inselat cand inca era cu mine si care imi este si ea prietena, o alta prietena(sa o numim Maria, ca sa imi fie mai usor sa explic), fostul-actualul-viitorul iubit al acesteia(sa il numim Ion), prietena lui de forma(cu care doar incearca sa o faca pe ea geloasa), amantul Mariei(amant care nu prea mai e amant, stie toata lumea de el) care a fost prieten cu Ion dar acum se urasc de moarte, si inca o amica, cea mai buna prietena a Mariei, care il place pe amantul acesteia. Eu inca mai tin la fostul meu prieten si imi va fi greu sa stau atata timp impreuna cu el si prietena lui, Maria cu Ion se ataca unul pe celalalt incontinuu, dar nu renunta la amant si la prietena de forma, prietena mea cea mai buna imi vorbeste incontinuu despre cat de mult ar vrea sa fie cu fostul meu prieten. E o incurcatura totala.
Cu toate astea, credeti ca va iesi totul bine si ca vom reusi sa ne distram? De mentionat este faptul ca, desi cu toti stim de lucrurile astea care s-au petrecut intre noi, cu totii o facem pe prostii nestiutori. Tare imi e frica ca voi avea parte de cele mai idioate petreceri de Craciun si Revelion.

1 răspuns:
| SeNyS a răspuns:

Pai teama mi-e ca, cam asa va filaughing e o imbarligatura de legaturi ciudate...prietenii la fel zic, ciudate...mai bine mergi cu prieteni adevarati, colegi de clasa sau vecini ceva, va fi mai bine, decat asa. poate fi stanjenitor pentru toti!