| paranteză a întrebat:

Bună,nu mai suport. vreau să mă despart de un băiat.
Am vrut să-i dau mesajul ăsta "Mă sufoci cu felul tău de-a fi.Nu mai suport! Mă obligi să mă împlic cu dragoste şi nu pot! Încerc să te iubesc, nu am aer mă sufoc..Nu mă joc cu sentimente, nu mă implic deloc.Îmi ceri imposibilul şi voi pune stop.Ascultă-mă atent, îmi pare rău, mă opresc.Am vrut să ţin la tine,dar nu pot să te iubesc.Mă mint pe zi ce trece "există rezolvare".Mai tare mă afund, când nu mă simt în stare.Mă pierd în vorbe goale. Timpul a decis să aleg o altă cale.Nu simţeam nimic decât, să-ţi împărtăşesc.Un simplu fast cuvânt şi să îţi zic un te iubesc.Pentru mine-i un text,pentru tine înseamnă tot.Însă vreau să înţelegi,că mă reţii pe loc.Dacă sunt cu tine,tot parcă singură mă simt.Timpul petrecut cu tine, e o pierdere de timp. Faptul că sunt rece, e o stare instabilă.Dar poate sunt de vină.Nu îmi pasă ce crezi.De-ai avut speranţe multe.Te asigur, că le pierzi! Dragoste cu sila nu se poate niciodată.Eu nu pot să te iubesc. Încă mai ţin la primul băiat.Ai văzut în mine,ceva deosebit.Dar vreau să ştii că tu,nu mă poţi face fericită.Mă poţi iubi enorm, să fiu om de nota 10. Oricât vei încerca îmi păstrez inima rece.Vreau să încetezi,de ce să mai profit!? De minciunile perfecte,ce par un infinit.Iubirea ce mi-o porţi, pentru mine-i o risipă.Nu te ambala. Iubirea ta e - n altă parte.Nu sunt ce ţi-ai dorit.Şti că am dreptate! Îmi pare rău..nu te iubesc! Asta ai crezut,recunosc,îmi pare rău.Poate sunt o prefăcută.Chiar am încercat să-mi pun inima pe tavă.Dar felul tău de-a fi, pentru mine e o otravă. Dragistea e - n doi.Şi nu pot so-mpart cu tine.Ce pot să-ţi promit e că vei uita de mine." Dar o prietenă mi-a spus că este mult prea lung.Vă rog frumos să scoateţi din text câteva propoziţii,fiindcă nu mai suport să fiu într-o relaţie, nu e de mine.

18 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Eu propun altceva, decat o mie de cuvinte scrise sms, mai bine te uiti in ochii lui si spui clar si scurt ca sa te lasa in pace pentru ca nu vrei nimic de la el.
Si cu asta basta.

| paranteză explică (pentru evenso):

Nu mai am răbdare până mâine

| evenso a răspuns (pentru paranteză):

Faci cum doresti, dar parerea mea ca un sms nu are aceeasi efect ca si daca ai spune fata in fata.

| paranteză explică:

M-am despărţit de el clasic, i-am zis că nu se mai poate şi gata.

| h3r a răspuns:

Tu îl jignești pentru că te iubește... bietul băiat! Însă, ai o parte de adevăr, atunci când zici că nu ești pentru el. Categoric nu ești pentru el! Dispari tu din viața lui și nu-ți bate joc, mai ales că n-ai înțeles versurile postate de tine...ce să mai zic despre sentimentele lui față de tine.
Trezește-te la realitate.

| Felys a răspuns:

Misto poezia, e compozitie proprie, sincer imi place rau cu suna, merge si de un cantec

| greyhound a răspuns:

M-a luat somnul de la primele 2 randuri.
Faza e ca trebuie sa-i spui in fata ca vrei sa va despartiti (pana la urma e o regula inventata de femei) daca ai cojones. Si n-o lungi ca aici, ca te mai faci si de ras.
Stii ce am inteles eu din ce ai scris : ti-ai varsat toate sentimentele incercand sa evidentiezi faptul ca nu ai sentimente (fata de el)
Despartirea nu-i pictura, n-o mai complica atat

| Mikhtarian a răspuns (pentru greyhound):

Buna asta cu somnul laughing)

| Alison95 a răspuns (pentru greyhound):

Bun raspuns. ti-as fi dat funda!

| eraaw a răspuns (pentru Mikhtarian):

Da si mie mi-a placu big grin

| paranteză explică (pentru eraaw):

De ce nu mă iubeşti-indiferent

| SunnyDay88 a răspuns:

Ce las e sa te desparti de un om printr-un sms. si mai ales un sms de asta!

mai bine ii spui ca simti ca relatia nu merge. ca nu esti potrivita pentru el. ca el merita mai mult! ca tii la el si vrei mai mult pentru el, ca tu ai alte planuri acum (scoala sau mai stiu eu ce cacaturi unde vrei sa excelezi).
decat sa-i spui "ma sufoci, lipitoare ce esti!".

| Alison95 a răspuns:

Te faci de ras daca ii trimiti asemenea lucruri. spune`i ca va despartiti si gata

| IMS a răspuns:

Lasa versurile din melodii si trezeste-te la realitaterolling on the floor!

| jointandsmyle a răspuns:

Vad ca iti place sa faci pe printesa.ce noroc are acel baiat ca a scapat de tine pana la urma..deci..tot raul spre bine.happy

| Anca1618 a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spui in fata, prin mesaj nu rezolvi nimic, ba din contra poate te sufoca si mai mult, o sa te sune insistent, ca sa afle care e motivul, si prin telefon te poate lasa fara cuvinte..deci mai bine spune-i in fata ca ai terminat-o cu el si daca nu intelege pleaca si nu-l mai cauta (nu am citit tot ce ai scris pentru ca e enormmmmm! doar in mare parte.)