| afrodita3333 a întrebat:

Cun sa scap de depresie.De ceva vreme am o stare depresiva.Sunt trista mereu, nu prea pot sa dorm, nu mai suport sa stau in casa si daca ies e bine pana intru iar in casa si ma cuprindi din nou acea stare.Ma gandesc cu groaza la vacanta asata deoarece toti prietenii si colegii se vor duce ba la tara, ba mai stiu eu pe unde iar eu voi sta mai mult in casa toata vara.Am 16 ani.

2 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

INcearca sa stai cat mai mult in preajma prietenilr, colegilor, etc apropiati iar seara cand intri in casa sa te culci direct fara sa te mai gandesti.Succes!

| stefii58 a răspuns:

Gaseste-ti un hobby de facut in casa, ceva care-ti place, picteaza, citeste, invata sa canti la un instrument. Chestii care sa te distraga de la starea asta.Sau fa-ti prieteni noi cu care sa stai vara. big grin