| Anonima2726 a întrebat:

Bună! Nu știu cum sa abordez un baiat(barbat)
La locul de muncă am cunoscut un baiat care chiar pare simpatic, educat si respectos de fiecare data când ma vede ii apare un zâmbet mare pe fata și când vorbim involuntar se fastaceste și roseste deși nu ai zice din gesturi este destul de rușinos și nu știu cum sa il abordez este și mai mic ca mine cu 3 ani

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In afara de salutat nu ai de ce sa-l abordezi, fiindca nu este normal sa faci avansuri colegilor de munca, iar acest lucru ar trebui sa-l sti, daca ai semnat un contract de munca, care ar trebui sa aiba si un articol despre "hartuirea colegilor".

| Anonima272226 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu am spus ca lucrează cu mine

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima272226):

Ba chiar asta ai spus, uite aici:

"La locul de muncă am cunoscut un baiat care chiar pare simpatic..."

| Lupică27 a răspuns:

Ce gandire au femeile...laughing nu trebuie sa-l abordezi, pur si simplu vorbesti cu el ca si cum ati fi prieteni si asa ajungi sa il cunosti.
Nu trebuie sa-l inviti nicaieri, trebuie sa fi feminina si asfel o sa fi placuta si o sa te invite el.

| Miruna333 a răspuns:

Nu ai ce face cu el daca este rusinos. Vei fi barbatul in relatie si nu cred ca vrei asta. E si mai mic. Ai nevoie de un barbat cu initiativa, nu de un pusti care roseste. Daca tot iti place de el, incearca sa flirtezi cu el si poate, poate, intelege si el ceva si te scoate in oras. Daca tot nu, incearca sa-i bati apropouri, ca nu stii ce sa faci in weekend, ca trebuia sa te vezi cu cineva si persoana a anulat si ca te vei plictisi, sau ca vrei sa incerci X restaurant dar toti prietenii sunt ocupati, lucruri de genul, de adolescenti, nu de oameni mari laughing Sau pur si simplu intreaba-l daca i-ar placea sa iesiti sau ca vrei sa iesi cu el si vezi ce face dupa.

| Madaxo97 a răspuns:

Din ce ai spus in întrebare, pare ca deja va înțelegeți binișor, fa primul pas si invita-l undeva la un suc, la o cafea, mai in gluma, mai in serios. Vezi cum reacționează

| Alexalex1000 a răspuns:

Nu contează vârstă. Te duci la el vorbești cu el că cu un prieten și ieșiti la o terasa sa va cunoașteți

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Bună! Dacă îți place de el, cerei tot timpul părerea pentru anumite lucruri sau achiziții. Adică, să creeze ocazii de a fi cât mai mult cu el.
Și cel mai important, când el vorbește, arată-te foarte interesată de ce spune el.
Prinzi filonul unui subiect și de acolo, până de a fi împreună, nu mai este mult.
Succes!