| georgianaraluca a întrebat:

nu sunt genul de persoana care acceseaza genul asta de site-uri dar am o intrebare... am 16 ani si am avut contact sexual cu prietenul meu... s-a rupt prezervativul la un moment dat dar el ma asigurat ca nu o sa se intample nimic pentru ca nu a ejaculat.este adevarat? va multumesc.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu a ejaculat in vaginul tau atunci nu ai de ce sa iti faci probleme.

| Zenithf a răspuns:

Exista un risc, cei drept foarte mic, de sarcina si cand prezervativul este folosit cum trebuie. In cazul tau, riscul acesta este mai mare.
Acum ai de ales, folosesti pilula avortiva de a doua zi, astepti sa vezi daca ai ramas cu adevarat insarcinata si in cazul asta faci avort sau devi mamica. Daca ai ramas insarcinata numai.
Nu va inselati, singurul mijloc contraceptiv 100% sigur este abstinenta.

| Allexis a răspuns:

N-avea alt prezervativ? Nu trebuie sa ejaculeze ca sa ramai insarcinata. Este destul lichid preejaculator pe penis si contine destui spermatozoizi incat sa iti faca o "bucurie". Prietenul tau habar nu are pe ce lume traieste. Bine ca "stie" sa faca sex si mai ales sa te "protejeze"...

| Digital112 a răspuns:

Nici voi nu aveti bani de Durex?

| EsarfaRozZ a răspuns:

@Digital112 - degeaba zici tu de durex, ca surorii mele cand a avut contact sexual cu prietenul ei i s`a rupt. asa ca...shhwinking

georgiana, sunt sanse destul de mari sa ramai insarcinata, ia pastila de a2a zi pentru ca e sigura 97%.

succes!

| Baddboy a răspuns:

Riscuri exista chiar dar nu a scapat in tine, chiar si un spermatozoid daca a ajuns la tine in vagin poti ramane insarcinata. tin sa-ti spun ca nu e gluma du-te la medicwinking

| bombănucleară a răspuns:

Eu zic mai bine sa nu risti si sa iei pastila de a doua zi.

| georgianaraluca explică:

@Digital112 am avut prezervativ! chiar DUREX