| Marisa12383389192883 a întrebat:

Bună! O femeia poate rămâne gravidă numai prin sex propriu zis?(in afara situațiilor în care partenerul ejaculeaza la întrarea în vagin a fetei etc). Adică se poate rămâne însărcinată dacă partenerul si-a atins penisul iar după 8, 10 minute a introdus degetele în vagin, nu avea nimic vizibil pe acestea,erau uscate(de precizat ca acesta nu a ejaculat de curând,atunci când s-a întâmplat acest lucru). Eram în ziua de fertilitate redusa, eu tind sa cred ca nu se va întâmpla nimic, prietenul meu este convins ca nu are ce sa se întâmple.Vă mulțumesc pentru răspunsuri!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar cum crezi ca ar putea ramane insarcinata in afara de sex propriu-zis?
Aveti atatea informatii pe net si nu stiti cum se poate ramane insarcinata?
Si unii spuneti ca cei de de dinainte erau mai prosti decat cei de azi.
Penibil!

| Violleta2022 a răspuns:

O femeie poate ramane insarcinata numai prin sex vaginal cu un penis si numai daca femeia este in perioada fertila.

Cu mana, degetele, perdeaua, prosopul, chilotii iubitului, apa din wc sau alte lucuri murdare NU sepoate ramane gravida!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ejaculase, nu trebuie sa iti faci griji. Si daca ejaculase, spermatozoizii mor in contact cu aerul extern extrem de repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Numai prin sex normal.

| Miruna333 a răspuns:

Doar prin sex, nu cu degete sau orice altceva. Nu se ramane atat de usor insarcinata, oricat de usor ar parea.

| Lrs2015 a răspuns:

In mare prin sex se ramane gravida, doar in cazul vreunei fecioare Maria reincarnate in care se ramane doar cu gandul si voia lui dzeu!

| Hypefox a răspuns:

Spermatozoizii in contact cu aerul ( gen cum zici tu ca poate s-a atins si ia rămas ceva pe degete ) in orice caz mor. Când se face penetrarea si ejacularea înăuntru, acolo nu este sursa de aer si își fac drumul proriu zis fără probleme. Așa dacă ei sunt in contact cu aerul, mor. In orice privința. Chiar si dacă face frecuș la suprafața. Sunt putine șanse sa rămâi.

| andreeaeml1200 a răspuns:

Nu.
Daca îți bagi degetele in vagin, pixuri, cozi de piaptan, cozi de matura, etc NU RĂMÂI GRAVIDA. Ce dumnezeu nu e clar? Doar prin contactul sexual propriu-zis rămâi