| anonim_4396 a întrebat:

Hei. O sa trec direct la subiect. Acum cateva zile am facut petting cu iubita mea, amandoi fiind complet dezbracati. In acest timp, am ejaculat (foarte putin ). M-am sters, neramanand nimic vizibil pe capul penisului, iar apoi ea s-a pus peste mine astfel atingandu-i intrarea vaginului cu penisul. Credeti ca ar putea ramane insarcinata din cauza aceasta? Tin sa precizez ca nu am penetrat-o, doar am atins-o cu penisul pe vagin.

Daca ar fi sa ramana insarcinata de la acest lucru, cam la cat timp ar aparea primele simptome de sarcina, in afara de lipsa menstruatiei, ea avand-o neregulata?

Credeti ca poate sa ramana insarcinata doar de la o simpla atingere fara penetrare?

Daca s-ar fi aflat in perioada cu fertilitate redusa, ar fi un risc de sarcina acest incident?

Astept parerile si sfaturile voastre, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Stersul nu are nici o importanta, odata ce se scure involuntar din penis, sperma!
Iar joaca la intrarea in vagin, cu un penis zemuid de sperma, poate insemina o fata, la fel de bine ca si o penetrare vaginala cu ejaculare in interior, deoarece este suficient 1 singura picatura de sperma, ca sarcina sa se formeze.
mai este o conditie care trebuie indeplinita: ca fata sa fie in perioada fertila, ca numai atunci ramane gravida.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, joaca prosteasca cand aveti sperma pe teava, poate duce la accidente si fata sa ramana gravida, mai ales cand va jucati la intrarea in vagin.
Cum vaginul este 100% in interriroul fetei, se poate ajunge la el numai prin penetrare.
Deci i-ai atins vaginul sau nu?
ca de v-ati jucat la intrarea in vagin, cu un penis plin de sperma, sansele sunt mari, ca sa se scurag 1 singura picatura in vaginul fetei si sa o lase gravida, daca ea este in perioada fertila.

| Kenyy01 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nup, nu i-am atins vaginul, ci doar la intrare in vagin. Iar penisul nu era "plin de sperma", avand in vedere ca m-am sters. Ei bine, cel putin nu mai era nimic vizibil, si nici macar ud nu era capul penisului cand am atins-o? Cum am spus, nu a curs multa sperma, ci doar o picatura (acea picatura pe care am sters-o), pentru ca am incercat sa ma abtin de la ejaculare? Crezi ca sunt sanse mari sa ramana insarcinata in aceste conditii?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kenyy01):

Stersul nu are nici o importanta, odata ce se scure involuntar din penis, sperma!
Iar joaca la intrarea in vagin, cu un penis zemuid de sperma, poate insemina o fata, la fel de bine ca si o penetrare vaginala cu ejaculare in interior, deoarece este suficient 1 singura picatura de sperma, ca sarcina sa se formeze.
mai este o conditie care trebuie indeplinita: ca fata sa fie in perioada fertila, ca numai atunci ramane gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai penetrat-osi nu ai ejaculat in vagin nu exista riscul sa ramana gravida. Dar, altadata nu mai faceti acest lucru pentru ca nu se stie cum actionati si o poti lasa gravida.

| Kenyy01 a răspuns (pentru Emilian65):

De penetrat, nu am penetrat-o, iar ejacularea nu a avut loc in vagin, de fapt, ejaculare nu prea a fost ca am incercat sa ma abtin si a curs doar o picatura, dar ma tem ca dupa ce m-am sters ar fi putut ramane putina sperma pe capul penisului. Crezi ca ar putea ramane insarcinata doar prin faptul ca i-am atins intrarea in vagin? Ma gandesc ca ar fi nevoie de o cantitate mai mare de sperma pentru a ramane insarcinata, in conditiile date. Da, stiu ca si cu o cantitate mai mica poate ramane daca ejacularea are loc in vagin, dar presupun ca la aceasta cantitate infima de sperma, care nici macar nu mai era vizibila, presupun ca nu poate ramane insarcinata doar prin niste atingeri la intrarea in vagin?