| anonim_4396 a întrebat:

O femeie care nu are menstruatia regulata si face sex neprotejat a 4-a zi dupa menstruatie si barbatul isi da drumul inauntru, este posibil sa ramana insarcinata? astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Sigur că da, orice contact sexual neprotejat are risc de a duce la sarcină. Dacă ejaculează înauntru riscul e mai mare decât dacă ejaculează afară. Dacă femeia e în preajma ovulației (ziua a 14-a a ciclului menstrual de 28 de zile) riscul este maxim. Dacă menstruațiile nu sunt regulate nu poți spune cu exactitata când va ovula însă riscul există oricum. Trebuie folosit prezervativul sau la recomandarea unui ginecolog, anticoncepționale.

| BuBuRuZaForEver a răspuns (pentru raspunz):

A fost totusi posibil......si cu un ciclu neregulat.Acum sunt in luna a 5big grin

3 răspunsuri:
| Maream a răspuns:

Sunt sanse cam 60 % din moment ce a dat drumul inauntru.

| Florea_Marinel_1980 a răspuns:

Decat cu opinii de la toata lumea mai bine ia-ti un test de sarcina dupa cca o saptamana.este posibil dar e mai rar dupa primele 5 zile de la ciclu