| elena23 a întrebat:

Am facut sex neprotejat dupa 4 zile de la menstruatie si. a dat drumul in mine. Ce sanse sunt sa raman insarcinata? E posibil? Va rog un raspuns urgent.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca sunt 4 zile de la prima zi de sangerare, riscul e mic, sub 5%. Daca sunt 4 zile dupa terminarea menstruatiei, trebuie sa ne spui cat a durat sangerarea. Sau mai bine ne spui direct a cata zi numarand din prima zi de sangerare. In principiu, riscul creste pe masura ce e mai aproape de ziua 12 (cand riscul de sarcina e aproape 100%).

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca nu te-ai protejat normal ca sunt sanse mari sa ramai insarcinata, dar depinde de organismul fiecareia. Fa un test de sarcina si repeta-l dupa 2 saptamani pentru siguranta.

| Encore a răspuns:

Offff
Ar trebui sa se faca o campanie sa se dea cate 3 prezervative la fiecare persoana cu varsta cuprinsa intre 14 si 20 de ani

| M.J. a răspuns:

Bineinteles ca este posibil, dar eu stiu ca 14zile dupa menstruatie poti face sex neprotejat fara probleme, dar sigur ca existe sanse sa ramai insarcinata.intra pe http://www.contraboli.ro! coitus-interruptus-sau metoda-coitului intrerupt-ca forma de contraceptie si afli mai multe

| M.J. a răspuns:

10zile de cand se termina menstruatia, riscul este foarte mic...totusi,fa-ti un test

| oooooooo a răspuns:

Sunt sanse enorme sa ramai insarcinata! Daca mai ai timp, ia pilula de a doua zi. Daca nu, fa un test de sarcina si mergi la ginecolog.

| byank a răspuns:

Daca nu ai luat pastila de a 2a zi e posibil sa ramai insarcinata... dar nu sigur... acum depinde de noroc. cumpara un test de sarcina si vei vedea. nu e scump si te face sa stai mai relaxata in privinta asta

| alle_1861 a răspuns:

Daca a fost neprotejat, normal ca poti sa ramai. Dar mai bine cuparati un test.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te ingrijora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nici oproblema eu fac tot timpul, asa ca nu iti face probleme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce raspunsuri nasoale. 10 zile se numara char din ziua in care iti vine ciclul, in astea 10 zile se include si perioada cat esti pe ciclu, ce e asa greu fratie.nu are cum sa ramana ca nu a stat 8 zile ea cu scurgeri...