| anonim_4396 a întrebat:

Buna. O intrebare am si eu. Ma vad cu o fata de ceva vreme (cateva luni) si totul decurge bine si frumos.

As vrea sa va intreb, pe parcurs as putea sa ii mai fac cate un cadou (sa spunem asa) fara o ocazie anume, gen sa ii mai duc un trandafir din cand in cand, sau indei de genul? Credeti ca ar fi in regula, ar aprecia?

Si in afara de trandafir daca mai aveti idei as fi recunoscator

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

La fiecare intalnire sa-i oferi o floare,e un gest nobil si cavaleresc.
Inteleg ca doresti sa-i faci mici surprize care sa o bucure si sa o lege si mai mult de tine.
Ii poti scrie o poezie (a oricarui poet,care i se potriveste) pe o mica hartie pergament,s-o legi frumos cu un snur si sa i-o oferi,asa,o data.
Alta data ii poti duce o piatra ciudata,cu o culoare clara si pura,care ti-a amintit de ea.
Sau,te poti juca cu florile pe care i le duci,azi ii duci un trandafir alb care iti aminteste de puritatea ei,maine unul rosu care te face sa speri in dragostea voastra,in alta zi un buchet de ghiocei nevinovati si fragili ca sufletele voastre tinere si pline de sperante, frezii, violete, toate si fiecare insemnand altceva.
O cutie de bomboane in forma de inima sau chiar o singura bomboana(Ferrero Rocher, de exemplu) intr-un ambalaj in forma de inima...ca sa se indulceasca.happy
Sunt atat de multe lucruri pe care le poti face...ai nevoie de imaginatie si de un suflet plin de iubire.Totul de acolo izvoraste.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, e o idee foarte buna sa o surprinzi cu cate ceva. Ii poti scrie si scrisori uneori.

| Violleta2022 a răspuns:

O floare ii poti duce de fiecare data cand te intalnesti cu ea, fiindca-i un gest foarte frumos.

| blairelovesmusic a răspuns:

Da, ai putea sa îi mai oferi cadouri uneori (sa zicem o data pe saptamana). Alte idei ar fi: o bijuterie de argint, ceva dulce, un buchet de flori, o poezie in care sa-ti exprimi iubirea etc.
Ar aprecia mult aceste cadouri.

| CtBogdan a răspuns:

O floare pe saptamana sau o jucarie micuta si simpatica ar fi ok.
Nu iti recomand sa-i faci zilnic cadouri. Isi va pierde farmecul.

| ALESO a răspuns:

Fetele au apreciat si o sa aprecieze mereu micile atentii.