| anonim_4396 a întrebat:

Bună, o întrebare. Pana la ce vârstă se dezvolta corpul, în special ma refer la zona genitala la bărbați, la 21 de ani, cu o înălțime de 188 cm și cu o greutate de 120 kg am o scula de 12-13cm lungime și 10.5-11 cm circumferința.
Intrebare: ii ok ca și lungime sau ca și circumferinta. Și dacă sa zicem ca as mai slabi vreo 20 kg. S-ar vedea vreo diferența la mărime?
Eu am avut și ceva probleme de sănătate pe la 14 ani, și am fost și în coma, după care am urmat tratament vreo 4 ani de zile. Sa fie posibil ca corpul sa nu se fi dezvoltat cum trebuie din cauza problemei sau a tratamentului?
Va rog sa nu răspundeți în bătaie de joc.Mersi.
Țin sa pretind ca am avut relații sexuale și chiar nu am avut treaba cu mărimea în timpul acțiunii. doar ca sunt puțin complexat de mărime, și ma tem ca dacă voi găsi o data nepotrivita sa își bata joc de mine... sau sa ma respingă din cauza asta.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvoltarea aparatului reproducator masculin adica atat a glandelor interne care produc sperma si anume : prostata, vezicula seminala si gonadele/testiculele cat si a organului copulator exterm adica penisul, isi definesc dezvoltarea in jurul varstei de 16 maxim 17 ani. Dupa aceasta varsta doar in cazuri foarte rare, dar mai ales numai in cazul unei dezvoltari fizice incomplete/intarzite se mai pot produce modificari dar acestea de regula sunt cu totul nesemnificative. Dimensiunea penisului tau este suficient de lunga si groasa incat sa satisfaca probabil 7-8 femei din 10. Multa sanatate!

| Ronny22 a răspuns:

Kilogramele nu au legatura, iar daca pe tine nu te deranjeaza si iti faci treaba cum trebuie atunci totul este in regula. De asemenea corpul la baieti in zona genitala se dezvolta pana la varsta de 24-25 de ani si se mareste durata cu 2-3 ani cand iti incepi viata sexuala. Din moment ce ti-ai inceput-o deja cel mai probabil pana la varsta de 26-27 de ani.