| onyta_5143 a întrebat:

o intrebare pentru fete. cum te simpti dupa ce iti pierzi virginitatea? ce "riscuri" sunt (sau te doare, iti curge sange?)

Răspuns Câştigător
| kiko_3973 a răspuns:

Buna!happy atunci cand iti pierzi virginitatea s-ar putea sa fie dureros mai mult sau mai putin depinde de himen. normal este ca o fata sa-si inceapa viata sexuala pe la varsta de 16-17 ani pentru ca atunci organele sunt dezvoltate. fetele care devin femei, si au o viata sexuala activa( ceea ce include 4 partide pe spaptamana) pielea lor devine mult mai fina. Daca fata are himenul gros atunci va fi dureres si ii va curge si sange, dar depinde de la fata la fata. daca prima oara o faci fara prezervativ exista riscul unei sarcini desi altii spun ca nu, dar sunt ginecologi confirma ca exista riscul unei sarcini, sa nu mai spun de bolile prin transmitere sexuala ca toata lumea tb sa le stie.

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Primul act e putin dureros si jenant.al doilea deja incepe sa-ti placabig grin.te-as sfatui ca primul baiat sa nu fie virgin si sa aiba ceva experienta in domeniuwinking daca o faceti fara prezervativ sa stie cand sa se opreascawinking bineinteles ca sunt si asa riscuri de a ramane gravida insa e mai placutwinkinginainte de a face acest pas,adica de a te dezvirgina, e bine sa il cunosti pe iubit si anume sa stii ca nu sufera de nici o boala ca totul e ok, apoi mult succes si distractie placuta: el oricum va avea grija sa te simti bine:d

| username23 a răspuns:

Hey, toti sintem diferiti si cum te simti dupa asta, la toti e diferit. La unii curge singe la altii doar mici pete pe chiloti, uneori poti sa te simti putin rau, alteori e tot in regula. Cit tine de durere, dupa aia pot sa te doara in regiunea aia, pentru ca pentru prima data in viata ta muschii vaginului se contracta asa de tare. La urma urmei nimeni nu a murit dupa dezviriginare, si toti au trecut si trec prin asta. Asa ca e ok happy Bafta! Sper ca te-am ajutat cumva cu raspunsul meu! Pupici!

| Pissy a răspuns:

Pai difera de la o persoana la alta.
Eu sincera sa fiu nu m`am simtit altfel, doar ca o perioada de aproximativ o saptamana ma simteam sensibila in locu` acela.

| dan_2834 a răspuns:

Nu stiu cum te simti dupa ce faci dragoste pentru prima data pentru ca si eu sunt virgina si am 16 ani.Presupun ca o sa te doara si ca o sa iti curga putin sange, dar totul o sa fie binewinking

| cristianuh a răspuns:

Nu stiu