| Ndr27 a întrebat:

Cand iti pierzi virginitatea, curge sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De cele mai multe ori, da!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

In majoritatea cazurilor curge

evenso
| evenso a răspuns:

Nu e obligatoriu sa curga sange.
Dar de regula curge in schimb la fiecare persoana variaza cantitatea de sange.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu e obligatoriu întotdeauna să curgă sânge, nu la toate le curge sânge din prima, de cele mai multe ori curge sânge, depinde de fiecare.
Te pup!

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Si daca esti fata, si daca esti baiat, iti poate curge sange.
La baieti, curge foarte putin cand "i se rupe ata". Dar nu e un semn de ingrijorare.
La fetel de cele mai multe ori pot aparea sangerari la ruperea himenului, dar nu e un musai. De obicei fetele care practica sporturi, de genul gimnastica, sau altele care necesita multa flexibilitate, himenul se poate rupe inainte de inceperea vietii sexuale, datorita miscarilor specifice sportului respectiv.

| raluca0306 a răspuns:

Doar la fete si nu la toate.

| Denis777 a răspuns:

Da.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Depinde,de fiecare persoana, unora da, altora nu!:*

| anca29 a răspuns:

Nu, ai omorat-o! Nuuuuu
Da, e normal sa curga

| ArinaRya a răspuns:

Poate nu-ti va curge din prima, dar in momentul in care himenul se rupe, da, iti curge sange.

| CeceLove a răspuns:

Da dar nu mult. Mie mi-a curs putin sange dar m-a durut destul de tare