| 69gramsofweed a întrebat:

o prietena de a mea a facut sex si a ramas insarcinata dar a pierdut sarcina cam dupa cateva saptamani iar placenta i-a ramas in burta. ea spune ca a fost la ginecolog si ca daca nu face operatia nu mai are decat 1 luna sau 2 de trait si ca operatia respectiva sau cum a numit-o ea consta in scoaterea placentei cu un fel de furtun thinking de asemenea a spus ca are nevoie de bani pentru acea "operatie". se moare din asa ceva sau m-a mintit?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.copilul.ro/......a6977.html
Dar cand a pierdut sarcina, doctorul unde era? sa se duca la medic daca n u vrea sa aiba urmari.
O seara buna:)

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se moare, dar mult mai repede de 1-2 luni, in cateva saptamani, prin infectarea placentei necrozate. Insa nu e vorba de o operatie, ci de un chiuretaj uterin. Si este gratuit.