| jurjd a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare, prietena unui amic a ramas insarcinata si nu ar vrea sa faca avort exista alte variante mai usoare...sarcina este abea in primele 3 saptamani sau o luna cam asa...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune, te rog, pe litere, ceea ce doresti tu si lasa in pace problemele altora.

| LoriLoL a răspuns (pentru neutrino):

Mda.colega mea, prietena mea vecina bunica pisica tot neamu i-a cerut ajutor pe tpu.bla blachatterbox

| Felys a răspuns:

In cazul asta amicul va platii pensie alimentara copilului care se va naste, asta in caz ca nu se hotaraste sa se casatoreasca cu fata care a lasat-o insarcinata

| Alcyon a răspuns:

Nu exista metode mai usoare. Ori pastreaza copilul, ori face avort. Alta cale nu e.

| HaHaGirl a răspuns:

Da exista, droguri si alcool, fatul e prea mic sa rezista unei 'bombe nucleare'' cum sunt drogurile pentru stomac asa ca va pierde sarcina, ori alcoolul care dauneaza bine inteles si scapa, dar va sta prin spital vreo 3-4 zile, frate avort pe gura nu se poate, frica frica dar pentru frica asta te faci cu o ditamai responsabilitatea pe vecie :un copil