| ZLJHLD7NX5LVG a întrebat:

Salut! Sunt noua aici vreau sa cer câteva păreri poate a mai trecut cineva prin ce am trecut eu sau asemanator.
Îmi doresc enorm de mult un copil, am avut doua pierderi de sarcina, una la 17 săptămâni și una la 7 săptămâni la nici una nu mi s-a spus un răspuns concret de ce am pierdut sau dacă am vreo problema eu…
Sarcina ce am pierdut-o la 17 saptamani mi s-a spus ca riscul e mare ca copilul sa aiba sindromul down și mi-a fost recomandat sa fac amniocenteza. Am și făcut-o, după procedura la 2 zile mi s-a rupt apa acasa, am sunat la ginecolog mi s-a spus ca ii normal sa îmi vina lichid după procedura la 4 zile, după procedura m-au sunat de la spital spunându-mi ca am o fetița sănătoasă și nu are sindromul down, dar din păcate după câteva ore după ce am aflat mi s-a pornit o hemoragie… ajungând la spital mi s-a spus ca ii sarcina oprită din evoluție. A doua sarcina a fost după 7 luni după ce am pierdut prima. La primul control mi s-a spus ca ii sarcina extrauterina si ca nu este nimic in uter… am ales sa fac timp de o săptămâna odată la 2 zile beta HCG ca sa urmăresc cum evoluează sarcina pentru nu a trage concluzii pripite… valorile erau micuțe pentru cum trebuia sa crească, la ultimul rezultat am fost chemată la spital pentru operație spunându-mi ca sarcina este extrauterina, când mi-au facut ecograful copilul era in uter, era totul ok. Nu după mult timp sarcina a fost oprită iarăși din evoluție.
Acum încerc sa am un copil din nou. Ii a 6 luna in care nu rămân insarcinata… da stiu toată lumea o sa spună ca trebuie sa merg la doctor, dar cele care au trecut prin ce am trecut și eu poate au pățit sa aiba deja o frica de doctori, o sa merg dar pana atunci cer și eu păreri, sfaturi de la femei care au trecut prin asa ceva sau asemanator…
Nu vreau comentarii răutăcioase nu puneți sare pe rana nimănui pentru ca oricum ustura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai gresit categoria.

| ZLJHLD7NX5LVG explică (pentru darrio2007):

Nu stiu cum sa schimb categoria …

| darrio2007 a răspuns (pentru ZLJHLD7NX5LVG):

Cand vrei sa postezi o intrebare iti arată „Alege categoria". Trebuia postata la categoria „Sanatate".