| YeowangBalam a întrebat:

O prietena de-a mea in varsta de 13 ani s-a indragostit de un student de 24 de ani. Ce parerere aveti ar putea fi impreuna? Ar fi fericiti?

Răspuns Câştigător
| constantyna a răspuns:

Nimic nu este imposibil pe lumea asta, doar ca studentul trebuie sa astepte pana devine ea majora, daca si el se indragosteste atat de mult de ea, caci barbatul are intaietate in luarea deciziei intr-o relatie:daca el nu o iubeste, degeaba il iubeste ea! Fericirea nu tine de varsta, tine de intelegerea dintre cei doi protagonisti ai relatiei!

12 răspunsuri:
| unione a răspuns:

Niciodata, ba da, dupa ce mai creste ea cu 4-5 ani

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Normal ca nu! Normal ca un baiat la 24 de ani mai vrea si altceva de la o fata si ea este mica daca era mai mare era astfel problema!
Sa isi vada de treaba ei

| Victoria a răspuns:

Bineinteles ca nu. El o priveste ca pe un copil, nu ca pe o fata cu care ar putea sa aiba o relatie.

| anna01 a răspuns:

Ar fii fericiti sa nu fie impreuna, e odiferenta foarte mare, are aproape dublu cat varsta ei.Doamne, ce trasnai le trec prin cap fetelor...Baiatul ala este inconjurat la facultate de fete de varsta lui, nu de pubere car nu au nici diploma de teste nationale in buzunar.

| alinuta113 a răspuns:

Nu nu prea cred! dar, mai bine ar fi sa vada ceva mai de virsta ei de 14-17! el deja e mare si are ceva experienta! pe cind ea! asa e la virsta asta dr sanse nu prea are

| Daiana90 a răspuns:

Categoric nu! Ea nu isi da seama ca el la varsta lui ii trebuie si altceva si ea este prea mica si nu cred ca este dispusawinking. El nu o sa stea niciodata cu una la care doar sa se uitewinking

| silver19 a răspuns:

NICIODATA laughing intelegeam daca ea avea 20 si el 30 da mergea cu siguranta dar cum zici tu e penibil laughing

| pelu a răspuns:

Sa fie impreuna thinking mai greu dar se poate.In primul rand un barbat la 24 de ani` vrea mai mult decat saruturi` asa ca ea la 13 ani e prea mica. stai de vorba cu ea si explica`i ca nu e de el`. e prea mare si o sa vrea tot mai mult si odata si`o data tot se termina` nimic nu tine o viata. si atunci ea o sa ajunga sa regrete.stai de vb cu ea si incearca sa-i deschizi ochi`... bafta...

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu doamne fereste, adica iti dai seama ea 13 el 24prea mare diferentael o sa vrea de la ea mult prea mult si nu cred ca ea poate sa-i ofere si sa-i fac pe plac tot.Deci sub nici o forma.

| d33a a răspuns:

Nu. Este prea mare diferenta de varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.baiatul ala ar putea sa ii fie tata laughing pnm. Nu cred ca la 13 ani te indragostesti, probabil ca ii place felul lui de a fi si atat tongue

| roxanac a răspuns:

Poate cauta in el figura paterna. Ea e prea copila, iar el daca accepta o relatie, practic cu un copil, se inscrie sub incidenta faptelor penale, capitolul pedofilie. Nu. Nu e de recomandat.Desi, ai zis ca ea e indragostita, deci exista posibilitatea ca el sa nu fie.