| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietene care e impreuna cu un baiat care este indragostit de ea si ea de el...prietena mea a avut fff multi iubiti dar eu nu inteleg de ce nu pot avea..sunt chiar frumoasa si arat bine dar niciun baiat nu s-a indragostit de mine. ce-as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Uneori, oricat de necrezut ti s-ar parea, frumusetea alunga.
O fata frumoasa, automat e incadrata in categoria inaccesibilelor, pentru ca frumuserea intimideaza si un baiat se va teme ca nu corespunde standardelor tale si nesigur pe el nici macar nu va incerca.
Cred inca esti destul de mica, dar vei vedea ca baietii se vor apropia de tine intotdeauna foarte tematori, gata sa se retraga la cel mai mic semn de neplacere din partea ta.
Abia peste ani, cand vor deveni ceva mai siguri pe ei, vor incerca sa se apropie, cumva.
Poate esti si o fire mai tacuta sau mai serioasa si asta e un argument in plus ca sa nu incerce.
Nu ai motive de suparare si nu te simti in inferioritate, bucura-te de frumusetea ta, cultiva-ti inteligenta si gaseste intelepciunea sa ramai unica, nu e deloc nevoie sa-ti imiti prietena, nu grabi lucrurile, toate se vor intampla atunci cand se vor intampla, nici mai devreme, nici mai tarziu!
Probabil ca ai vrea si tu sa simti bucuriile si entuziasmul unei iubiri calde, asa cum simte prietena ta, dar nu-i nevoie sa te grabesti, prefera calitatea, cantitatii si tu vei fi cea castigata!
Rabdare sa ai si grija de tine!
Toate celelalte vin si fara sa le chemi si fara sa te astepti!

20 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Poate esti inabordabila si ii alungi prin comportament...

| Teo a răspuns:

Mai nu este vorba ca tu nu ai succes la baieti. M-am uitat si eu in profilul tau de facebook si arati bine, chiar esti draguta, dar poate tu nu ai acelasi tupeu sa te bagi in seama cu baietii cum are prietena ta.Stai linistita ca vei gasi baiatul pe care il cauti.happy

| mat31new a răspuns:

De unde sti ca arati bine, ti-a spus-o un baiat?

| ramonaan a răspuns (pentru mat31new):

Da si ma vad in oglinda..nu sunt foarte grasa dar nici forte slaba. familia si prietenii imi spun adesea ca arat bine.

| mat31new a răspuns (pentru ramonaan):

Da-mi facebook-ul tau pe privat sa vad big grin

| Ina93 a răspuns:

Pai parerea mea ar fi sa astepti pentru ca vorba aia pentru ori si cine se gaseste cineva. poate nu ai intalnit pesr potrivita ..sau cine stie thinking

| Ina93 a răspuns:

Arati bine happy. dar cum ti-am zis ori ce fata isi gaseste jum ori mai devreme ori mai tarziu

| dru1darius a răspuns:

Lasane facebook-ul tau sa te vedem happy

| ramonaan a răspuns (pentru dru1darius):

O doamne da ce importanta are? v-am spus ca sunt frumoasa si arat bine..ma asteptam sa ma ajutati si voi cumva..ramona dragoste e facebook ca sa te convingi si tu

| mat31new a răspuns (pentru ramonaan):

Tu esti aia blonda?

| mat31new a răspuns (pentru ramonaan):

Arati super, poate ai alte probleme care tin baietii departe.

| Rebecca009 a răspuns (pentru mat31new):

Asa naiv esti sa crezi ca ea e cea din poza? laughing

| mat31new a răspuns (pentru Rebecca009):

Are mai multe poze...

| Rebecca009 a răspuns (pentru mat31new):

E cont facut la misto, si intrebarea la fel!

| mat31new a răspuns (pentru Rebecca009):

Nu stiu ce ai vazut tu dar eu i-am dat "friend", mi-a dat accept, si am vazut mai multe poze cu ea care nu erau puse ACUM.

| Rebecca009 a răspuns (pentru mat31new):

Daca vrei sa te convingi, cere-i webcam, atunci te lamuresti. Vb cu ea pe mess... si-asa vad ca e disperata sa-si gaseasca prieten! Bafta!

| mat31new a răspuns (pentru Rebecca009):

Am zis ca arate bine nu ca vreau sa o cunosc.

| anonim_4396 explică (pentru Rebecca009):

Sunt decord cu prima propozitie, sa te convingi de cineva ca e cine zice nu e ceva mai bun ca un web, dar totusi rebbeca nu vad motiv ca sa puna atatea poze pe facebuci cu altcineva, nu e ca isi face prieten aici nu crezi?

| dru1darius a răspuns:

Poate, este mai retrasa, iar baieti nu teau vazut, sau poate iei te cred ''fitoasa'' si nu vor sa fie cu tine, am si eu multe prietene care lumea le crede ''fitoase'', dar sunt niste persoane de nota 10, poate imi dai accept pe facebooktongue