| Cdzgariat a întrebat:

Bunahappy! O prietena sia inceput viata sexuala si vrea sa ia anticonceptionale si nu stie daca e bine si daca poate sa ia de care sa iahappy

Răspuns Câştigător
| ColaCola a răspuns:

Pai e bine sa ia.Adica,eu am inceput sa iau luna aceasta/E bine pentru ca o protejeaza de sarcini,e bine ca ii regleaza ciclul,ii trece acneea, nu mai are dureri atat de mari la menstra, dar asta depinde de fiecare persoana.De care sa ia ii va spune medicul ginecolog, astea nu se iau dupa ureche. Daca se iau de capul nostru apar kilogramele in plus chiar obezitatea, apar probleme de inima.Trebuie sa vada medicul,pentru ca el le recomanda sau nu,depinde daca are diabet, daca are probleme de inima, daca are hepatita(nu are voie de AC).Mai multe.Deci medicul ginecolog e in masura sa ii dea AC.

3 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Numa doctorul ginecolog poate stabili daca este bine si de care sa ia numa dupa ce o consulta cu mare atentie.
Sfatuesteti prietena sa nu le ia dupa ureche ca se pot intampla atatea.
Bafta!

| SmoKKe19 a răspuns:

Sa se duca la ginecolog si ii zice exact ce sa ia si daca este bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa isi ia si un gel pentru intretinerea mustatei, ca minunatiile provoaca si o dereglare hormonala daca nu sunt alese cu medicul ginecolog.