| Ingerasull99 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu parerea voastra daca merita fosta prietena sa ii mai acord o sansa. Situatia sta cam asa:
Am fost impreuna un an juma, ca orice cuplu am facut de toate, am trecut prin multe, fie ele bune sau rele; am trecut cu vederea multe fapte din partea ei si ea la fel, spre sfarsitul relatiei ne-am cam racit, cel putin eu, numai aveam timp de ea, desi tin la ea, dar as vrea sa trec mai departe.
Ea e mai mica ca mica cu 3 ani, i-am oferit sfaturi si multe alte chesti, dar se pare ca vorbeam doar pentru mine, dupa ce ne-am despartit a inceput sa faca exact ce i-am zis eu sa nu faca, umbla cu persoanele care ii faceau rau etc...
Acum ea vrea sa se impace cu mine, ca tine la mine si alte din astea!
Mai merita ceva?

Răspuns Câştigător
| zanabuna a răspuns:

Eu zic sa ii mai acorzi o ultima sansa. daca tipa tine la tine. ii este greu fara tine si va suferii.

stai de vb cu ea, spune-i k este ultima data cand o mai ierti, pentru ca tii la ea.si u fii mai atent cu ea, fii alaturi de ea.si fa-ti timp si de ea.pentru k este greu cand o pers te iubeste si cealalta nu ii mai acorda atentie... poate a cautat acea atentie in alta parte... tu stii mai bine ce fel de pers este...multa bafta

24 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Mda... e o situatie de care numai tu poti da raspunsul exact, dupa datele tale posibil sa-i acorzi inca o sansa, evident ca daca tot acest timp cit nu a fost cu tine sa nu umblat cu altii, in concluzie pot sa mentionez ca trebuie sa te gindesti la toate, si la trecut si la viitor

| fabiola a răspuns:

Numai inima ta iti poate raspunde si tare bine ar fi sa asculti numai de ea!

| liz23 a răspuns:

Ca in orice cuplu, voi stiti cum au mers lucrurile intre voi, crezi ca iti poate spune cineva care nu o cunoaste ca tine, daca merita sau nu? Ai spus ca s-au trecut cu vederea multe din ambele parti, acele multe voi le stiti, toate momentele fie ele bune sau mai putin bune, au fost cu voi doi. "Alte din astea", ce inseamna...la fel doar u le sti. Vorbiti si luati o decizie impreuna daca va impacati sau nu.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Oricine merita a doua sansa

| emi a răspuns:

O iubesti?
Pentru ca tot ce-mi povestesti sunt rauri minore...eu nu vad obstacole, doar problemute care se rezolva cu timpul, dar repet:
O iubesti?

| byenkutzyk a răspuns:

Ce mult semeni cu fostul meu prietenwhistlingSeamana fosta mea relatie cu cea pe care o ai tu acumhappyDaca totusi a-ti trecut prin multe impreuna, fie ele bune sau rele, ai trecut cu vederea multe fapte din partea ei, dar si ea a facut la fel, spre sfarsiul relatiei te-ai racit si nu mai aveai timp de ea... Oare de ce nu mai aveai timp de ea, daca o iubesti? Se poate asa ceva? Sau poate ca nu o mai iubesti si din cauza asta nu mai aveai timp de ea? Parerea mea, oricat de ocupat ai fi, poti sa iti faci si putin timp pentru persoana iubitahappySi eu umblam cu persoane care imi faceau rau si el imi interzicea astawinkingDar la fel facea si el...Umbla pe unde vroia fara sa ii pese ca pe mine ma deranja astahee heeCand era vinovat, nu stia sa isi recunoasca vina, pur si simplu vina lui imi apartinea tot miestraight faceEra prea orgolios, pana cand m-am saturat...si ne-am despartithappyDaca vrea sa se impace cu tine de ce nu ii mai acorzi o sansa? Daca a-ti trecut cu vederea faptele celuilalt inseamna ca amandoi a-ti gresit, deci amandoi aveti partea voastra de vinahappyDe ce ar fi numai ea vinovata si tu sfant? Normal ca mai merita.Si te iubeste! Daca o mai iubesti impaca-te cu ea, daca nu desparte-te de ea pentru totdeauna! Dar gandeste-te bine inainte sa iei o deciziehappyNu cumva sa spui nu si sa o pierzi pentru ca mai tarziu poate nu mai ai cum sa o mai recastigi.Succes!kiss

| iulia_5454 a răspuns:

Eu zic ca mai sunt si alte fete

| Ingerasull99 explică:

Sau acord foarte multe sanse, inclinatia mea acum este spre a nu ii da o sansa! Ma gandesc ca mai sunt si alte fete!

| Ingerasull99 explică:

Timp de ea nu era deoarece, mai mereu, eram ocupat cu altele pentru scoala, munca, mai imi faceam pe net una alta pentru mine, dedic foarte mult timp pc-ului in sine(intretinere), prieteni, dupa care trebuia sa ies si cu ea, si pe ea nu o lasa seara afara, fix cand ieseam eu! byenkutzyk nu sunt sfant dar nici prost sa imi dau seama de anumite aspecte, pana la urma i-am acordat azi sansa de a continua asa zisa relatie, sa vedem ce o iesi, voi continua intrebarea ca jurnal al relatiei!
Aaa am uitat sa precizez, e foarte geloasa si ma enerveaza la culme chestia asta, mai ales ca am o prietena de la 9 ani si ne intalnim si vb, ea crede ca suntem impreuna, in seara asta am iesit cu prietena asta veche si cand am ajuns acasa, m-a intrebat pe mess daca am iesit in oras i-am zis ca nu, pentru a mentine echilibrul relatiei de a nu decade din prima! Si ca sa fie totul ok azi, ca semn de impacare am facut si noi ca orice cuplu sex(dragoste).
E ok daca mint anumite chesti pentru a pastra relatia calma?

| Ingerasull99 explică:

Momentant merge bine, au aparut si cateva clipe in care m-a enervat la culme si imi venea sa ii trag vreo 2, dar am tinut pentru mine! E putin suparata ca nu ne prea vedem si nici nu ii dau voie sa ma sune, ba sunt la scoala, ba la munca si lucrez cu publicul si nu pot vorbi.Ne vedem decat in weekend si e cam naspa pentru amandoi, eu plec de dim la 7:00 la scoala, la 13 plec la munca, si vin seara la 22 acas, deci no time. O sa revin cat de curand cu ceva nou cred, e prea liniste, inainte de furtuna happy

| Ingerasull99 explică:

Ieri cand am fost pe la ea, plecase pana la toaleta si m-am uitat in tel ca sa vad ca are mesaje de la un tip, se pare ca vrea sa se combine cu el dar pare indecisa, se pare ca sansa oferita s-a dus pe apa sambetei! marfa ce imi place viata asta!

| Ingerasull99 explică:

In seara asta, am pus punct "relatiei", sunt in cautarea perechii perfecte! doamne ajuta sa gasesc ceva!

| tuska a răspuns:

Toti meritam o a doua sansa, important este sa stim cum sa o primim!

| zanabuna a răspuns:

Ms pentru coronita...imi pare rau k nu a mai mers relatiasadgelozia .este bine ca pers pe care o iubesti sa fie putin geloasa.asa iti dai seama k te iubeste... dar dupa cate am inteles ea era prea... sper sa iti gasesti acea pers ...sa fie asa cum iti doresti u. dar fii sigur k daca nu acorzi atentie... ea va cauta in alta parte...asa ca.gandeste te bine

| antonelk a răspuns:

Eu zic sa-i mai acorzi o sansa ca asa am fost si eu cu prietenul meu big grin tot ce zicea el ca nu`i bine eu faceam.si intre mine si prietenul meu sunt ani diferenta.noi suntem incapatanate si ne place sa facem tot ce ii interzis ca ne tenteaza laughing) ne manca rau laughing)rolling on the floor)

| antonelk a răspuns:

Sunt 4 ani diferentawinking

| mugurel021978 a răspuns:

"lupul isi schimba parul, dar naravul ba."; gandeste-te bine, eu zic ca nu merita, o data ce ai scuipat, mai lingi? eu nu as face asta.

| lul23 a răspuns:

O iubesti, sau macar ti la ea? Ai incercat sa fii cu altcineva si nu ai reusit, pentru ca ti-e gandul numai la ea? Te face ea fericit? Crede-ma ca in tine sta raspunsul la "mai merita ceva?" :*
Ai grija de tinewinking

| Any_1345 a răspuns:

Daca ea tea tradat o data ova faceo de multe ori daca era sa tie la tine nu trebuia sa scurga timpul si din potriva sati spuie asta de o data, ea daca nu s-a uitat la vorbele tale inseamna ca ea vre sa se mai distreze cu altii care poate daca va va vedea impreuna va zice de exemplu(cu asta eu m-am distrat si mi-am batut joc de ea).

| NomberOne a răspuns:

Daca aveti acel sentiment reciproc merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu mai povestesti la toata lumea ce-ai facut tu in viata.

| Adwtsax a răspuns:

Eu cred ca ar merita totusi o a2a sansa. oricine isi doreste o a2a sansa si ar fi bine sa fie primita. cred ca a facut ce i.ai spus u sa nu faca doar ca sa te enerveze pe tine, nu ca si.ar fi dorit foarte mult asta. Acum dupa parerea ta. Succeshappy

| dory a răspuns:

Oricine merita o sansa, dar depinde si de varsta fetei, pana la 17 ani fetele au o gandire destul de puerila, daca tu esti cu 3 ani mai mare trebuie sa ai rabdare si sa ti dai seama daca ea este o persoana care merita cu adevarat efortul

| mihaelamihaela a răspuns:

Eu zic ca ea merita o adoua sansa,,, si mai ales ca si ea te place dar si tu pe ea o placi, mai dai o sansa, nu vei regreta.