| 8Biia a întrebat:

O sa incerc sa nu scriu asa mult. Vorbesc cu un baiat de anul trecut de prin august. Acum in august facem un an de cand am vorbit incontinuu. Atentie : VORBIM, nu suntem impreuna. Dar bineinteles ca eu m-am atasat de el si el de mine. In tot acest timp mi-a spus ca ma iubeste, ca nu vrea sa ma piarda. Intr-o perioada era chiar foarte atent cu mine. Dar de la un timp ne-am cam distantat unul de altul si asta pentru ca, cred eu ca s-a saturat de mine. El ma tot intreba mereu ce simt pentru el, daca il iubesc si eu bineinteles evitam raspunsul. Nu aveam curaj sa-i spun ca il iubesc pentru ca imi era frica ca sentimentul nu este reciproc. Si cred ca din acest motiv s-a distantat de mine, inainte era altfel, ma baga numai el in seama pe fb, ma suna, venea la scoala sa ma vada dar acum s-a cam schimbat. Acum am inceput si eu sa il bag mai des in seama pe fb ca sa vada macar ca imi pasa. El nu cred ca stie ca il iubesc si cred ca ar fi surprins daca i-as spune. As vrea sa imi fac curaj dar nu stiu cum sa ii zic. Va rog ajutati-ma. Noi pana acum nu ne-am vazut deloc, nu am avut prima noastra intalnire. Dar oricum ne mai vedeam cand venea la scoala la mine. Si inca ceva. Ar trebui sa imi fac griji ca da like-uri la fete pe fb? Eu sunt foarte geloasa. Dar nu exagereaza, daca da cel mult 5 like-uri pe zi. Ce parerea aveti? Ajutati-ma va rog. Multumesc, funda

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pe scurt, el s-a tinut un an intreg dupa fundul tau, ti-a dat atentie, ti-a spus ca te iubeste...si tu ce ai facut? L-ai tinut la distanta prin conceptul asta ciudat: "vorbim, nu suntem impreuna". Si atunci, ce ai vrea sa faca saracul baiat? Normal ca la un moment dat se plictiseste, incepe sa se indeparteze si cauta in alta parte, mai ales ca e doar un adolescent, iar rasa umana nu e tocmai renumita pentru stabilitatea emotionala la varsta asta. Mai mult, desi tu esti cea care spui ca nu sunteti impreuna, esti iritata de faptul ca da 5 like-uri pe zi la alte fete. Pai ce ai cu baiatul, pentru ca din cate spui tu, e liber...nu are o iubita. Ce ai putea sa faci? Sa gasesti o modalitate de a-i spune ca-l iubesti. Stiu, nu ai curaj sa i-o spui direct. Dar de ce nu? Nu e ca si cum i-o spui tu prima, pentru ca el deja ti-a marturisit asta. Spune-i-o si spera sa nu isi fi pierdut de tot interesul pentru tine.

| neutrino a răspuns:

Stai cuminte, nu ai ce face cu un mormoloc care nu este capabil sa faca el clasicul prim pas, si mai este si gelos!

| SimonaSimona01 a răspuns:

In primul rand laughing)nu fi geloasa si nu-l mai urmari pe facebook sa vezi ce faci sau la cine a dat like sau ce fetei i-a spus ca e frumoasa sau i-a dat '' :*''. In al doilea rand stiu cum e sa iti placa un baiat si sa nu ai tupeul sa-i spui ''Stii ceva prostule eu te plac '', stiu cum e sa vorbesti cu ele ore intregi dar ti se pare ca ai vorbit prea putin, stiu cum e sa iti fie frica daca nu te place...Dar i-am spus ce simt, iar in momentul ala imi imaginam tt felul de scenari :va incepe sa rada sau pur si simplu sa-mi spuna ca nu simte absolut nimic pentru mine sau sa imi spuna ''Esti nebuna eu te vad ca o sora''.Dar toate acestea nu s-au intamplat m-a luat in brate si mea spus ca ma iubeste si el, iar acum avemo relatie de 1 an si 3 luni. Eu te incurajez sa-i spui ce simti cu adevarat.

| RandomDudeInTheHood a răspuns:

Fetele or fi prietene/cunoștințe pentru el. Poate nu reprezintă niciun interes. Nu este neapărat necesar să își fi pierdut interesul. Poate are doar o pasă proastă. Discuta cu el despre ce te apasă și /sau deranjează. Dacă ai curaj destul, spune-i și ce simți dacă asta te face să te simți mai bine.