| 8Biia a întrebat:

Hei. O sa incerc sa nu scriu asa mult laughing. Vorbesc cu un baiat de prin august-septembrie pana in prezent. El este mai mare cu 1 an decat mine. Este o fire timida din cate am observat eu. Bineinteles noi tot vorbind ne-am atasat unul de altul, cred..adica eu una m-am atasat de el, tin la el. Cred ca si el s-a atasat de mine prin : vine la scoala sa ma vada, ma saluta el mereu pe facebook, de cate ori ma vede on, eu nu-l salut aproape mai deloc, ma tachineaza, imi spune ca sunt frumoasa, mi-a spus chiar si ca ma iubeste, ca nu vrea sa ma piarda etc. Ma tot intreba ce simt pentru el iar eu evitam mereu intrebarea imi era rusine sa-i spun ca il iubesc pentru ca nu eram sigura daca sentimentul era reciproc. Asta nu a fost o problema, noi am continuat sa vorbim eu parca ma atasam pe zi ce trece de el si cred ca si el s-a atasat de mine. Cum am mai spus el ma saluta mereu primul eu aproape mai deloc. Daca nu ma baga el in seama nici eu nu il bagam, pentru ca sunt foarte orgolioasa si nu mai vorbeam dupa cateva saptamani. El facea primul pas bineinteles ma intreba daca sunt suparata si eu il intrebam aceeasi chestie laughing Dupa vorbeam zile la rand si o luam iar de la capat nu vorbeam cateva saptamani. Si acum tot aceeasi chestie s-a intamplat nu am mai vorbit de aproape 3 saptamani si ma simt asa naspa cand nu vorbesc cu el, as vrea sa il bag in seama dar nu stiu ce sa ii zic. O data s-a suparat pe mine ca de ce n-am mai dat un semn de viata, deci cred ca ii pasa..habar n-am crying Deci ce ar trebui sa fac? Si ma enerveaza ca trimite cereri de prietenie fetelor pe fb..ar trebui sa ma ingrijorez? Va rog ajutati-ma! Dau funda. Multumesc ca v-ati facut timp sa cititi.

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Prin comportamentul tău îl faci să creadă că ție nu îți pasă deloc de el. Dacă vezi că el te-a băgat mereu în seamă, nu îl poți băga și tu acum? Nu știi ce să-i spui? Ei bine, nici eu. Dar nu contează, spune-i orice.
Dacă nu te hotărăști odată și nu faci cu adevărat ceva, îl pierzi. Vorbește cu el!

| 8Biia explică (pentru positivity):

Și tu ești în aceeași situație ca și a mea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o sa mori, inloc sa mori cu cineva langa tine o sa mori singura cu orgoliul tau, doamne. ma intreb ce crede el despre tine. cum crede el ca tie iti pasa de el cand tu nici macar nu ai bunu simt odata la an sa zici buna, prosti unii baietii in ziua de azi, aia imputiti in ziua de azi ei zic primii buna dupa nici nu se uita la tine daca nu le zici tu inapoi, dar "prostii" ca asta trebuie sa zica numai el ca sa poata vb cu cineva...

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Deci, chiar te place din cate imi spui, dar probabil el vazand ca tu esti distanta il ignori uneori s-a gandit ca tu doar te joci cu el si de fapt nu simti nimic pentru el. Ar trebui sa lasi putin mandria de-o parte si sa il intrebi si tu de vorba doar vorbiti de ceva timp nu e ca si cum te-ai baga in seama cu cineva necunoscut. Si poti sa-i spui uneori cand iti face cate un compliment ca " si eu esti un dragut :* " sau " un dulce " ce iti vine tie. Fi tu si nu mai incerca sa-ti ascunzi sentimentele mai tarziu poti sa-l pierzi in favoarea altei fete. Intreaba-l ce mai face si de-acolo o sa te descurci tu. Stii: " Nu risti nu castigi! " Bafta! :*

| CattTTaLLLiNa a răspuns:

Eu spun sa te linistestii in primul rand,tuturor ni se intampla si mie mi s-a intamplat asta de multe ori,o data,cand vorbeam cu un baiat mult de tot si la fel,numai el imi spunea buna si el se enerva ca nu ii spuneam si eu nimic, s-a suparat si o saptamana nu am mai vorbit, m-am simtit aiurea, asa ca l-am bagat eu in seama, l-am chemat afara cu mine..nu am vrut sa renunt la el asa usor pentru ca tineam la el si era pacat de noi, iar dupa un timp am fost impreuna, mult timp, succes