| Marriiee14 a întrebat:

Buna puppy dog eyes am o intrebare adica am primit o intrebare si nu stiu la ce se refera...
' ai crush? daca da, ai tupeu sa ii spui numele? '... :l
nu are logica, zic, adica nu prea situ la ce se refera.
Dau funa laughing, multumesc:* scuze de categorie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare pe care trebuie sa o tratezi cu ignoranta!

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca vine un chinez si iti spune "I have a crush on you", cica s-a indragostit de tine. E posibil ca intrebarea pe care ai primit-o tu sa se refere exact la asta...si anume daca esti indragostita de cineva si cum il cheama. Sau in functie de circumstantele in care ai primit intrebarea, poate inseamna cu totul altceva.winking

| h3r a răspuns:

Spune-le că ai și e secret!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde ai primit intrebarea?

| Marriiee14 explică (pentru anonim_4396):

Pe fb >< de ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marriiee14):

Intrebare pe care trebuie sa o tratezi cu ignoranta!

| Dianatips a răspuns:

Ai crush = se poate referi la "ai iubit", sau "esti indragostita de cineva"?

| Nicolletaaa a răspuns:

Hey.
Crush are mai multe intelesuri gen : daca te-a zdrobit cineva, daca iubesti pe cineva, daca iti place de cineva, etc.dar de obicei se refera la o persoana iubita.
Insa eu ti-as sugera sa nu ii raspunzi pentru ca de obicei unii sau unele fac doar glume proaste sau doar la misto.
Daca vrei poti sa-i spui ca ai, dar nu vrei sa-i spui numele, sa fie secret. Mai interesant =)
Ma rog, nevermind. Cya!

| CristinaMaria1D a răspuns:

A avea 'crush' = a-ti placea de cineva, a avea o pasiune ascunsa pentru cineva. E total diferit de a avea o relatie cu persoana respectiva. Deci, cu alte cuvinte, el/ea te intreaba daca iti place de cineva si daca ai curaj sa ii demasti numele. happy