| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Oare as putea (sau ar merita) sa ma razbun (sa zic asa) pe acea fata cu care am stat impreuna 4 ani...stiind ca ea m-a inselat iar eu i-am fost fidel (putin spus)?
Mentionez ca razbunarea n-ar fi gen: violenta sau cine stie ce lucruri grave...ci mai mult sa o fac de ras prin a le spune prietenilor ei cine este ea cu adevarat...sau ceva de genul.
Pentru mine ea nu mai merita nici o molecula de aer...dar oare aceasta injosire a mea ar merita?

Răspuns Câştigător
| pallsNk09 a răspuns:

Cum spune si giulian9, stie ce spune se va intoarce roata si hai sa-ti dau un exemplu. Sa spunem ca tu iti bati joc de ea, cand va da ochi cu prieteni/colegi de ai tai va baga ochi-n pamant. Dar daca tie iti va place de o fata din aturaju' ei / clasa ei / cartieru ei sau cu care se intelege bine. Ce te faci? intre fete este multa influenta. Deci tu pici mai rau, nu fi babalau si lasa fazele astea de copil de 10 ani. Axeaza-te pe alte treburi razbunarea-i arma prostilor ( facutu de ras ). Peace. funda puppy dog eyes?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si cine crezi ca se va face de ras in fata prietenilor?
Ea care te-a inselat sau tu care n-ai inteles ca te inseala?
O sa-i creasca valoarea in ochii celorlalti,in fata te vor compatimi iar pe la spate te vor taxa drept fraier,in timp ce vor deveni foarte interesati de persoana ei si ea va castiga in popularitate.
Sfatul meu este sa uiti,pur si simplu,si sa o ignori.
Gaseste-ti cat mai repede o alta prietena,faptul ca esti singur este inca o victorie pentru ea,si continua-ti viata ca si cum nimic nu s-a intamplat.
Daca faci toate astea,fara sa arati ca te deranjeaza despartirea,se va intelege ca relatia clar nu mai mergea si e mai bine ca v-ati despartit,fiecare isi vede de drumul lui, ea va ajunge sa se intrebe daca chiar n-o mai iubesti deloc si incertitudinea e mai rea decat orice!
In plus,nu se stie niciodata ce aduce viitorul,poate ca in cateva luni ea va fi in locul tau,pentru ca viata nu ramane datoare,ceea ce faci, ti se va face, sa fii sigur de asta!

| fabiola a răspuns:

Prin asta isi va da seama ca suferi.Dar daca o vei trata cu indiferenta, demn si nu in ultimul rand cu ignoranta te asigur ca este o razbunare eleganta dar si dureroasa!

| Salahadin73 a răspuns:

Viata-i mai calumea dupa ce te razbuni pe cineva

| Lia09 a răspuns:

Nu se merita! Intotdeauna indiferenta doare mai tare. Odata si-odata isi va da seama c-a gresit fata de tine si va regreta, pentru ca e imposibil sa nu fi simtit nimic in descursul a 4 ani pentru tine si sa nu iti simta lipsa la un moment dat, iar cand va realiza ca te-a pierdut cu siguranta nu-i va fi prea bine.

| giulian9 a răspuns:

Mai bine las-o in pace ca nu merita sa te consumi. Nu uita ca roata se intoarce in viata mereu si o sa plateasca daca a facut rau vreodata! stima

| DolsheBombonikTheo a răspuns:

Eu zic ca nu e un lucru bun...da-o naiba nu te consuma tu pentru ea

| DurtyPuppy a răspuns:

Nu merita deoarece prin asta te injosesti si pe tine deoarece lumea va crede ca esti obsedat de ea...