| Alinaa2511 a întrebat:

Am o problema. am stat cu un tip timp de 5 luni, a fost frumos chiar l-am iubit ..credeam ca si el, dar nu era asa. El fiind mai mare cu 3 ani de cat mine, normal ca se gandea la altceva. Am facut prostia ca am facut dragoste cu el. Regret tot ..au fost multe certuri si asta pentru ca era gelos. Asa ca am decis sa ne despartim,nu a fost de acord a zis ca ce de ce sa ne despartim, ca el ma iubeste. Pana la urma a acceptat si acum vorbesc cu un baiat, un amic de-al lui. Si sa aud ca i-a spus lui ca tot ce-a fost intre noi a fost doar o joaca, nimic mai mult straight face. Nu mi-a cazut prea bine mai ales stiind ca totusi l-am iubit sa zic asa si am suferit si acuma? Sa aud ca si-a batut joc? Vreau sa simta si el ce simt eu. Vreau sa ma razbun, stiu ca razbunarea e arma prostului. Cum as putea sa-l fac sa sufere?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Culca-te si cu amicul lui si pune-i acestuia ca este mai barbat decat primul.

| Xenia16 a răspuns:

Singurul mod prin care el poate suferi este sa il tratezi cu indiferenta. Cand iti vei gasi alt prieten si vei trece pe langa el vei vedea cum il doare, ca isi va da seama ca nu te-a pretuit la momentul potrivit.

| WarriorInReserve a răspuns:

Păi normal că a fost o joacă.
Cine crezi că vrea o relaţie serioasă cu o fată cu 3 ani mai mică ca el? Dacă aveai tu 18 ani,el 21, sau ceva mai mult,nu era joacă, dar pun pariu că tu ai sub 18 ani,şi el are peste. Astfel de relaţii sunt doar aşa, aventuri.
Nu, nu şi-a bătut joc.
N-ai cum să-l faci să suferi, în aceste circumstanţe.

| OlariuRox a răspuns:

Nu te razbuna, aceas poveste e si la mine.Sti razbunarea e arma prostului trateaza-l cu indiferenta doare mai tare.

| MadaSweet18 a răspuns:

Cum dracu poti sa faci pe cineva care nu da 2 bani pe tine sa sufere?
Singurul mod ar fi otravirea, acum mai sunt si loviturile de cutit/pumnal/saie/obiecte ascutite.

| AleCsuţaa a răspuns:

Poate e doar orgoliul lui de bărbăţel. Poate a zis aşa, doar ca să nu cadă prost în faţa prietenilor.

Cât despre răzbunare, mai bine n-o faci. Dacă chiar şi-a bătut joc, Dumnezeu va ştii cum să-l pedepsească. De ce să te mânjeşti tu cu sângele unui nimic, ca să zic aşa? Nu merită nicio răzbunare. De fapt, nu trebuie nici măcar să te gândeşti la el.